x

Düşük Gözler İçin Eyeliner Nasıl Çekilir? - Göz Şekline Göre Eyeliner

104,197

GÖRÜNTÜLEME

Düşük gözler nasıl eyeliner kullanmalı? Düşük gözler için eyeliner uygulama tekniği nasıl olmalıdır?

Düşük gözlere sahip kişiler gözlerindeki düşük görünümü doğru bir eyeliner uygulamasıyla bertaraf edebilirler. Bunun için göz kenarlarından eyeliner kuyruğunu olabildiğince yukarıya doğru çekmeli ve sadece göz kenarlarına eyeliner uygulanmalıdır.

Eyeliner; göz makyajının vazgeçilmezi, göz kontürlemede kullanılan ve çoğunlukla siyah tercih edilen, kirpik diplerine farklı şekillerde sürülerek göze kusursuz şeklin verilmesini sağlayan bir makyaj malzemesidir. Eyeliner sürmek belli bir deneyim gerektirse de kısa bir pratikten sonra da kendi eyeliner ınızı çekebilirsiniz. Eyeliner sürmeye başlayadan önce kendi göz şeklinizin farkına varmalı ve kendi göz şeklinize uygun eyeliner şeklini uygulamalısınız. Göz tipleri genel olarak; çekik göz, yuvarlak göz, badem göz, düşük göz, uzak göz ve yakın göz şeklinde sınıflara ayrılır. Bunun için kendi göz tipinize uygun eyeliner a karar vermeli ve uygulamaya sonra geçmelisiniz. 

Guzelleselim.com olarak hazırladığımız tüm göz şekillerine göre eyeliner uygulama tekniklerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR