x

Evde Keratin Bakımı

102,505

GÖRÜNTÜLEME

Yıpranmış Saçlar İçin Keratin Bakımı Natura keratin Free Plus

Bugün çok popüler olan natura keratin bakımı uygulaması yapacağım. Son yaptırdığım ombre işlemi sonrası, ve elbette yazın deniz ve güneşten dolayı saçım biraz yıprandı. Bu yüzden keratin bakımı zamanı geldi diye düşündüm. 

İsterseniz bilmeyenler için kısaca anlatayım;

Keratin hasarlı, yıpranmış ve cansız görünen saçlara uygulanıyor, saçları onarıyor. parlaklık ve yumuşaklık kazandırıyor. Hatta bu yüzden saç botoksu deniyor. Ürün hafif dalgalı düze yakın saçlarda 2-3 aya kadar da kalıcı fön özelliği sağlıyor. 2-3 ay sonra saçlarınızdaki kalıcı fön gidiyor ama saç eski yıpranmış haline dönmüyor. Benim için en güzel yanı da içinde formaldehit ve zararlı kimyasal olmaması.

Natura keratinin 2 çeşidi var. 

1. Natura Keratin Free Plus Me Saç Botoxu benim uyguladığım ürün.

Özelliği: Formaldehit gibi hiçbir zararlı kimyasal içermez aynı gün yıkanabilir. Uygulaması oldukça basit ve pratiktir.

Kimler tercih etmelidir: Saçları yıpranmış, cansız, sönük ve güçsüz görünenler tercih etmelidir. Kalıcı fön özelliği çok fazla yoktur.

2. Natura Keratin Hair Treatment Brezilya Fönü Ürünü

Özelliği: Hasarlı, yıpranmış yanmış saçları onarır. Kıvırcık saçları tek seansta düzleştirir ve 4 ile 6 ay arasında kalıcı fön sağlar. Free plus ürününe göre uygulaması biraz daha zordur.  Saçta 48 saat ile 72 saat arasında kalarak 2 gün üst üste üzerinden düzleştirici geçilmesi gerekir.

Kimler tercih etmelidir: Kalıcı brezilya fönü isteyenler ve saçları yanmış kişiler. O  narıcı gücü daha yüksektir bu yüzden yanmış saçlarda daha iyi onarım sağlar.

Uygulamaya geçmeden önce size kullanacağım ürünleri göstereyim, çünkü daha sonra bu konuda çok fazla soru geliyor...

Kullandığım ürünler: 

  • Natura Keratin Bakımı Free Plus Me Deneme Seti
  • Groomed Argan Yağı 60 Ml
  • Groomed Keratin İçeren Sülfatsız Şampuan Ve Saç Kremi 300 Ml
  • Natura Keratin Durulanmayan Saç Spreyi
  • Philips SalonStraight Pro XL Düzleştirici

Hemen uygulamaya geçelim;

• Öncelikle Natura keratin arındırıcı şampuan ile saçları iki defa yıkıyoruz.

• Ardından havlu ile ıslaklığını alıp hafif nemli kalacak şekilde kurutuyoruz, çok kurumaması gerekiyor.

• Saç uzunluğuna göre 70 ile 90 ml arasında keratin yeterli olacaktır. Keratinin çok bol sürülmesi ya da az sürülmesi uygulamanın etkisini azaltacaktır.

• Daha sonra keratini, saç uçlarından başlayarak diplere doğru tüm saça sürüyoruz. İnce dişli bir tarak yardımıyla ürünü tüm saça yediriyoruz.

• Tüm ürünü sürdükten sonra da saçı tepeden toplayıp bone takıyoruz.

• Hafif dalgalı saçlar 30 dk, kalın dalgalı ve kıvırcık saçlar ise 45 dk. beklemeli. 

• Süre sonunda saçları sadece ılık su ile iyice duruluyoruz.  Bu aşamada kesinlikle şampuan ile yıkamıyoruz, ılık su ile arındırıyoruz. 

• Durulanmayan saç spreyi sıkıp, tarayıp 10 dk. bekliyoruz. Ardından saçlara fön çekiyoruz. 

• Saçın bu işlemle kalıcı düzleşmesini istiyorsak tüm saça düzleştirici uygulamalıyız. Kalın telli saçlar 230 derecede, ince ve yıpranmış saçlar 200 derecede, saçlarda röfle balyaj yada platin rengi var ise 180 derecede düzleştirmeli. 180 dereceye ayarladım. Her bir ince tutamı 8-9 defa düzleştiriyoruz.

Keratin bakımı bu kadar! Saçım eskisinden çok daha yumuşak ve bakımlı.

Sizinde yıpranmış saçlarınız varsa eğer yoğun bakım için natura free plus keratin bakımını tercih edebilirsiniz. 

Uygulama sonrası da kullanacağımız şampuan çok önemli çünkü işlemin ömrünü uzatıyor. Şimdi şöyle açıklayayım, normalde marketlerde satılan şampuanların içinde sülfat ve paraben var, bunlar saçı çok fazla arındırıyor. Biz bunları kullanırsak eğer saçımıza uyguladığımız bu keratin çok çabuk saçtan ayrışır ve 3-4 ay sürecek etki 3-4 haftaya düşer. Bu yüzden sülfatsız ve parabensiz şampuan tercih edilmeli. Ben bakımıma bu yüzden Natura Keratin Sülfatsız şampuan ile devam edeceğim.

Bu arada sizler için Naturakeratin.com.tr sitesinde 15 AĞUSTOS - 31 AĞUSTOS tarihleri arasında tüm alışverişlerinizde geçerli indirim kuponu var.

KUPON kodu "GUZELLESELIM" 

Videoyu izlediğiniz için çok teşekkürler! Videoyu beğendiyseniz beğen butonuna tıklamayı, Guzelleselim.com Youtube kanalına abone olmadıysanız abone olmayı unutmayın.

Güzelleşemek üzere...

YORUMLAR