x

Gelin Makyajı

179,809

GÖRÜNTÜLEME

Gelin Makyajı - Uygun Fiyatlı Ürünlerle!

Gelin makyajı videosu ile doğal ve mat tonlarda bir gelin makyajı örneği göstermeye çalıştım. Umarım beğenirsiniz! Gelin Makyajında Dikkat Etmeniz Gereken 10 Şey videomu izlemediyseniz eğer izleyebilirsiniz. Diğer yandan gelin makyajında makyaj malzemelerine dair ürün önerilerimi merak ediyorsanız eğer videoyu beğenmeyi unutmayın! Beğenmeniz durumunda gelin makyajı dosyasına devam edip etmeyeceğime karar vereceğim. Ne dersiniz?

Gelin makyajı bence doğal tonlarda ve az ışıltılı olmalı. Elbette bu benim tarzım. Bu makyaj açık hava mekanlarına çok uygun. Kır düğününde ya da günler önceden yaptığınız deniz kenarı fotoğraf çekimlerinde kullanabilirsiniz.

Gelin Makyajında Kullandığım Makyaj Malzemeleri;

 • Nemlendirici: Avene Hydrance OPTIMALE Légère
 • Dudak nemlendiricisi: Rosense
 • Yüz bazı: Avon Anew Vitale Perfector
 • Göz bazı: The Balm Put A Lid On It
 • Far palette: The Baln Meet Matte Nude
 • Bej göz kalemi: Sephora
 • Mascara: Maybelline Sensational
 • Eyeliner: Inglot
 • Kaş kalemi/farı: Maybelline Brow Satin
 • Fondöten: Loreal Infallible Matte
 • Kapatıcı: The Balm TimeBalm
 • Göz altı kapatıcısı: Maybelline Fit Me
 • Pudra: Rimmel London Stay Matte
 • Kontur kit: Loreal Scuplt
 • Aydınlatıcı: The Balm Mary Lou
 • Dudak kalemi: Rimmel London 63
 • Ruj: Loreal Paris Color Riche 640
 • Takma kirpik: I-Envy
 • Takma kirpik yapıştırıcısı: Duo Adhesive - Dark Tone

İlk olarak cildimi makyaja hazırlayacağım çünkü kusursuz bir makyaj kusursuz cilde yapılır.

1- En iyi sonucu almak için cildime fondöten uygulamadan 30 dakika önce nemlendirici uyguluyorum. Kullanacağınız nemlendirici mutlaka cilt tipinize uygun olsun, makyaj altına uygulanacağı için su bazlı Avene’in bu nemlendiricisini kullanıyorum.

2- Ardından dudaklarımı da nemlendirmek için Rosense’in güllü lip balm ını uyguluyorum. Birgün önceden dudaklarınıza peeling yaparsanız eğer dudak makyajınız çok daha kusursuz olur.

3- Renk tonunu eşitlemek için ve makyaj altına yüz bazı olarak cilt kusursuzlaştırıcı etkiye sahip Avon Anew Vitale Perfector sürüyorum. Kadifemsi bir bitişi var, pürüzlü görünümü ve renk bozukluğunu gideriyor.

Göz makyajı ile başlıyorum makyajıma. Sürdüğüm farlar yüzüme bulaşabilir bu yüzden yüz makyajını en son yapacağım.

1- Farın kalıcılığını ve rengini daha da belirgin kılmak için The Balm’ın Put a lid on it far bazını uyguluyorum parmaklarımla. Göz altıma da sürüyorum.

2- The Balm’ım Meet Matte Nude paletinin pigmentasyonunu ve kalıcılığını seviyorum. Matlığı ile de gelin makyajına çok uygun.

-Matt Malloy rengini kaş altıma uyguluyorum. Kaşlardan aşağı yavaş yavaş inerek yapacağım göz makyajımı.

-Matt Singh rengini ise göz kapaklarıma uyguluyorum. Bu rengi gerçekten çok seviyorum.

-Gözün katlanma kısmına ise Matt Garcia rengini uygulayıp karıştırma fırçasıyla karıştırıyorum. Sıcak kahverengi göz makyajını daha soft gösterecek.

3- Ürün seçiminde en önemli kısım bence eyeliner! Inglot’ın jel eyeliner ını uyguluyorum ben çünkü kalıcılığına çok güveniyorum. Terlemeye, ağlamaya karşı önlemenizi bence eyeliner ve mascara seçimine dikkat ederek alın derim. Bu arada Eyeliner’ı mutlaka göz şeklinize göre sürmelisiniz. Gözleriniz yakında göz içine fazla yaklaşmadan, uzaksa göz içine çok sürüp fazla kuyruğu uzatmamak gibi. Bunlara dikkat etmelisiniz.

4- Maybelline Sensational mascarayı uyguluyorum. Çift fazlı makyaj temizleyiciyle bile çıkarması zor. Mutlaka suya dayanıklı bir mascara olmalı.

5- Telaşla hata yapabilirsiniz, eyeliner kuyruğunu düzgün yapamayabilirsiniz, hata düzeltici bu çubuklarla düzeltebilirsiniz.

Mascara sürerken göz kapağınıza bulaşmasını Sephora’nın bu aparatıyla engelleyebilirsiniz. Heyacanlı olacağınız için bunları hatırlatmak istedim.

Yüz makyajı;

1- Yüz makyajına başlıyorum şimdi. Göz makyajımı kapatıcımı uyguladıktan sonra tamamlayacağım. Cilt rengimden biraz koyu kapatıcıyı tüm kapatmak istediğim noktalara parmaklarımla tampon hareketlerle sürüyorum.

2- Ardından SPF içermeyen, flaşlı çekimlerde flashback yapmayan, kalıcılığına ve kapatıcılığına güvendiğim Loreal Infallible Matte fondöteni tüm yüzüme sürüyorum. Makyaj süngeriyle yine tampon hareketlerle uyguluyorum. Altındaki kapatıcıyı sıyırıp almamak için tampon hareketlerle uygulamak çok önemli.

3- Maybelline Fit Me kapatıcımı ise göz altıma ters üçgen şeklinde sürüp makyaj süngeriyle dağıtıyorum. Zamanla çizgilenme yapmasın ve kalıcı olsun diye de Rimmel London’ın Stay Matte pudrasıyla sabitliyorum. Fondötenim mat bitişli olduğu için pudra ile yüzümü sabitlemeyeceğim ama sizin çok yağlı bir cildiniz varsa eğer parlama yapabilecek kısımlara pudra uygulayabilirsiniz.

4- Sephora’nın sürümü kolay ve yoğun renk veren bej göz kalemini göz içime uyguluyorum. Zaten çok popüler ürünlerinden.

5- Mascara fırçasındak fazlalığı alıp alt kirpiklerime uyguluyorum. Çok yoğun olmasını, çok örümcekimsi durmasını istemiyorum.

6- Şimdi de takma kirpiğimi yapıştıracağım. Ben sentetik olmayan, insan saçından yapılan bir kirpik tercih ettim çünkü doğallık çok önemli. Sentetik ve doğal olanlar da elbette var. Doğal durması için dikkar etmemiz gereken şeridinin şeffaf olması ve çok kalın olmaması. Çok kalın olursa zamanla atma yapabilir. Kirpik yapıştırıcısını ise ayrıca satın alın, içinden çıkan yapıştırıcılar genelde çok kötü oluyor.

7- Doğal durması için tam birleşim yerine eyeliner uyguluyorum.

8- Maybelline Brow Satin’i ile kaş makyajımı yapıyorum. Çift taraflı. Kalıcılığı ve doğallığı çok başarılı. Kalem kısmıyla kaş yönünde doğal çizgiler atıyorum. Far kısmıyla ise dağıtıyorum.

9- Loreal Infallible Sculpt kontür kiti ile kontur yapacağım. Pudra bitişli krem bir ürün. Elmacık kemiklerimin altına uygulayıp yukarı doğru dağıtıyorum. Yüzünüzü küçültmek için alın yanlarınıza da uygulayabilirsiniz. Burnumu biraz inceltmek için iki yanına uygulayıp karıştırma fırçasıyla dağıtıyorum.

10- Işıltısız aydınlatıcımı da burun üstüme ve dudak üstüme uyguluyorum.

11- The Balm Frad Boy şeftali-pembe arası allığımı uyguluyorum. Gelin makyajında her zamankinden bir tık daha yoğun uygulayabilirsiniz. Flaşlı çekimlerde az allık çünkü yokmuş gibi duruyor.

12- The Balm Mary Lou aydınlatıcısını elmacık kemiklerimin üstüne uyguluyorum. Sadece yanaklarımda biraz ışıltı istedim. Çok fazla aydınlatıcı uygulamamaya fotoğraflarda çok terlemiş durmamak için çok dikkat etmelisiniz.

13- Rujumun kalıcı olmasıı için pembe tonlarındaki dudak kalemimi tüm dudağıma uyguluyorum.

14- Allığımla uyumlu Loreal’in mat şeftali-pembe tonlarındaki rujumu sürüyorum.

15- Son olarak da NYX Setting Spray ile tüm makyajımı sabitliyorum.

16- Kaşlarımı sabitlemek için şimdiye kadar yapmadığım bir şeyi yapacağım. Saç spreyini kaş fırçama iki fıs sıkarak kaşlarımı tarıyorum.

Güzelleşmek üzere!

Neşe Koçinbiga Bayraktar

YORUMLAR