x

Göz Farı Eyeliner Olarak Nasıl Kullanılır? - Eyeliner Bittiyse!

12,925

GÖRÜNTÜLEME

Eyeliner bitti ve makyajınızı nasıl tamamlayacağınızın derdi sardı ya da bugün farklı bir renk eyeliner kullanmak istiyorsunuz ve devamlı kullanmayacağınız için o kadar para vermek istemiyorsunuz. Bunun için çok kullanışlı bir çözüm var; biraz yağsız kremle eyeliner fırçanızın ucu ile istediğiniz renk farı güzelce harmanlayın ve gözünüze o şekilde uygulayın. Bu teknikle sahip olduğunuz tüm farları eyeliner olarak kullanabilir, giyiminizle kombinleyebilirsiniz.

Eyeliner; göz makyajının vazgeçilmezi, göz kontürlemede kullanılan ve çoğunlukla siyah tercih edilen, kirpik diplerine farklı şekillerde sürülerek göze kusursuz şeklin verilmesini sağlayan bir makyaj malzemesidir. Eyeliner sürmek belli bir deneyim gerektirse de kısa bir pratikten sonra da kendi eyeliner ınızı çekebilirsiniz. Eyeliner sürmeye başlayadan önce kendi göz şeklinizin farkına varmalı ve kendi göz şeklinize uygun eyeliner şeklini uygulamalısınız. Göz tipleri genel olarak; çekik göz, yuvarlak göz, badem göz, düşük göz, uzak göz ve yakın göz şeklinde sınıflara ayrılır. Bunun için kendi göz tipinize uygun eyeliner a karar vermeli ve uygulamaya sonra geçmelisiniz. 

Guzelleselim.com olarak hazırladığımız tüm göz şekillerine göre eyeliner uygulama tekniklerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR