x

Gündüz Makyajı

129,494

GÖRÜNTÜLEME

Gündüz makyajı nasıl yapılır?

Gündüz makyajında doğal güzelliğimizi ön plana çıkarırken aynı zamanda hayatın günlük temposunda rahat edebilmek çok önemli. Doğallık, cekicilik ve güzellik… Üçü bir ara olmalı değil mi? Evet, lafı fazla uzatmadan bu gördüğünüz gündüz makyajını nasıl yaptığıma geçelim. Nemlendirme Cilt yapımıza uygun bir nemlendirici sürmekle başlamalıyız her makyaja. Unutmayın! İyi bir makyaj, iyi bir şekilde hazırlanmış bir ciltte kendini gösterir. Göz bazı

Göz bazını, göz kapaklarımıza sürüyoruz ve fırçada kalan kısımları da göz altımıza uyguluyoruz. Göz bazı göz kıvrımlarında makyajın birikmesini engeller ve kalıcılığını arttırır.

Fondöten Yüzümüze uygun olan bir fondöten uyguluyoruz. Göz kapakları haricinde kalan bölümlere sürüyoruz. Fondöteni boynunuza kadar indirmeyi unutmayın ki makyaj maske gibi durmasın. Kapatıcı Yüzümüzde aydınlanmasını istediğimiz noktalara kapatıcı uyguluyoruz. Pudra Gündüz makyajında fondöten kullanmadan da nemlendiricinizin üstüne pudra uygulayabilirsiniz, tamamen size kalmış. Ya da sadece parlama yapan kısımlara pudra uygulamayı tercih edebilirsiniz. Pudra fondötenin kalıcılığını arttırarak parlamayı önleyecektir, aynı zamanda gözlere sürülen farlarında yüze yapışmasını engeller. Kaş kalemi Kaşlarımızın rengine uygun bir kaş kalemi ile aralarını dolduruyoruz ve fırça yardımıyla dağıtıyoruz. Göz farı Göz kapaklarının tamamına açık bir renk far sürüyoruz, ardından orta ton farı göz kapaklarına sürüyoruz. Göz kapaklarının çizgi kısmına koyu farımla hafif bir çizgi çekiyoruz ve karıştırıcı fırçası ile iyice dağıtıyoruz, böylece gölgelendirmiş oluyoruz. Gözümüzün altına da koyu renk farımızı sürüyoruz. Eyeliner Makyajda vazgeçilmeyen ürün eyelinera geldi sıra. Öncelikle orta kısımlardan başlayarak hattını belirliyoruz ve daha sonra göz pınarına doğru ilerliyoruz. Kuyruğunu yapıyoruz ve işlemi tamamlıyoruz. Burada asıl dikkat edilecek şey eyeliner ile kirpikler arasında boşlukların bulunmaması, iyice aralarını dolduruyoruz. Göz kalemi Duru bir görünüm istediğim için beyaz göz kalemi sürüyorum. Rimel Kirpiklerimizi kirpik kıvırıcı ile kıvırıyoruz, ardından rimelliyoruz. 1-2 dk bekledikten sonra ikinci katı sürüyoruz. Alt kirpikleri de belirginleştirmek için tek kat uyguluyoruz. Allık Açık pembe renk allıkla elmacık kemiklerini renklendiriyoruz. Çok hafif renk veren bir allık seçtim, doğal durması açısından. Burnumdan ve dudak kenarlarımdan 2 parmak boşluk bırakarak allığı uygulamamız gerekiyor. Parlatıcı Son adıma geldik: Parlatıcıyla dudaklarımıza doğal bir görünüm kazandırıyoruz. Ve işte sonuç: Gündüz iş, okul ya da özel bir etkinlik; nerede ne için kullanacağınız size kalmış.

YORUMLAR