x

Güneşten Yanmamak İçin Ne Yapılmalı? Güneşte Kararmamak İçin Öneriler

37,208

GÖRÜNTÜLEME

Yazın kavurucu güneşinde bronzlaşmamak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir takım kurallar var.

50 faktörlü güneş kremi kullanın.

Yazın güneşten yanmak istemeyen kişiler yüksek faktörlü koruyucu güneş kremleri kullanabilirler. Hem güneş lekelerinin önüne geçer hem de bronzlaştırmayacaktır.

Şemsiyeyi aksesuar olarak benimseyin.

Yaz ile örtüşmeyen şemsiye sözcüğünü bir kenara bırakıp özellikle güneş ışınlarının dik geldiği saatlerde dışarı çıkacaksanız eğer giyiminizle kombinleyebilirsiniz. Hem güneşten koruyacak hem de fark yaratacaktır.

Renk renk şapkalar edinin.

Güneşten her türlü nasibini alacak yüzünüzü korumak için kocaman şapkalara gardrobunuzda yer açın. Renk renk şapkalar hem bu sene çok moda hem de çok rahat. Bir de şapkanıza uygun gözlüğü taktınız mı çok cool bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gündüz uzun kollu şile bezleri ile korunun.

Tüm bu öneriler doğrultusunda hala kararmaktan kaçamıyorsanız geleneksel bir önerim daha var. Yazın serin tutacak ve güneşten koruyacak şile bezi benzeri uzun elbise, gömlek gibi kıyafetler. Beyaz ya da ekru şile bezinden yapılan kıyafetler bir de işleme ile birleşince güneşten korunma amacınız şıklıkla birleşir.

Denizde ya da havuzda gölgeye kaçın.

Yazı iple çekenler denizi ya da havuzu iple çekenlerdir. Bu keyif ortamında bir de beyaz kalmak istiyorsanız hemen gölge bir şezlongu gözünüze kestirin ve sadece serin suda kendinizi ferahlatmak amacıyla çıkın güneşe.

Şu saatlerden uzak durun.

Senelerdir televizyon, radyo, gazete vb. yayın organlarının bangır bangır söylediği güneş ışınlarının dik geldiği saatlerden hem sağlığınız için hem de daha da beyaz kalmak için kaçının. Peki bu saatler hangileri diye soracak olursanız; 11:00 ve 14:00 saatleri arasında güneşe çıkmaktan kaçının.

Çok fazla su için.

Yazın kaybedilen sıvının yerine konması ve cilt güzelliğiniz için günde en az 3 litre su için. Bol su tüketimiyle cildiniz esnekliğini kaybetmez ve yaşlanmayı böylece geciktirmiş olursunuz.

Bol bol keselenin.

Ölü hücrelerden kurtulmak için geleneksel kese yöntemine başvurun ve vücudunuzu haftada en az 2 kere keseleyin. Bu ölü ve güneşten kararmış hücreleri atıp, parlak ve daha açık bir ten görünümüne kavuşmanızı sağlayacaktır.

Haftada bir peeling yapın.

Vücudunuza kese yaptınız ve şimdi sıra yüzünüze geldi. Haftada bir defa cilt tipinize uygun bir ürünle peeling yapın. Ölü hücrelerden kurtulup parlak ve pürüzsüz bir yüze sahip olmanızı sağlayacaktır.

Kozmetik ürünlerden faydalanın.

Tüm bu çabalara rağmen esmer bir tenin önüne geçemediniz… Artık çözümü kozmetik ürünlerde bulmanın vakti geldi. Cilt tipinize uygun fondöten ya da renkli nemlendiricilerinin bir ya da iki ton açığını kullanmayı deneyin. Yüzünüzü açayım derken de aman vücudunuzu es gelmeyin. Bu çok yapmacık bir görüntü oluşturur ve yüzünüz maske gibi durur. Bunun için vücut için üretilen fondötenleri kullanabilirsiniz.

Yanmaya çalışmak kadar yanmamak da dert! Ama işin özü yazın tadını çıkarmak, ve bu aldığımız önlemlerin tadımızı kaçırmamasına izin vermemekten geçiyor. Güneşiniz bol olsun. :)

Güzelleşmek üzere...

YORUMLAR