x

Hızlı Kirpik Uzatma Yöntemleri - Doğal Yollarla Kirpik Uzatma

940,526

GÖRÜNTÜLEME

Kirpiklerinizin kısalığından yakınıyorsanız eğer doğal yöntemlerle kirpiklerinizi besleyerek ve güçlendirerek daha uzun ve gür olmasını sağlayabilirsiniz. Evde kolayca uygulanabilen ve oldukça ekonomik olan bu doğal kirpik uzatma yöntemleri, kirpiklerinin kısa ve seyrek olmasından yakınanlar için. Bu yöntemlere geçmeden önce kısa bir hatırlatma yapalım; tüm bu uygulamalar sırasında sabırlı olunmalıdır çünkü kirpikler vücutta en yavaş uzayan saçlardır.

Düzenli ve Dengeli Beslenin

Vücuttaki saç ve tırnakların uzayabilmesi nasıl sağlıklı ve dengeli beslenmeye bağlıysa kirpiklerin uzaması da beslenmeyle yakından ilişkilidir. Kirpiklerimizin uzamasını ve güçlenmesini istiyorsak aynı saçlarımızdaki gibi beslenmemize dikkat etmeliyiz.

Göz Makyajınızla Uyumayın

Göz makyajının vazgeçilmezlerinden başta rimel ve eyeliner, gözlerimizde şahane sonuçlar verirken bir yandan da kirpiklerimize zarar veriyor. Diplerden hava almasını engelliyor, birbirine yapışmasını sağlıyor ve güçsüzleştirerek zamanla dökülmesine neden oluyor. Bu nedenle gece masum gibi görünen rimelle bile uyunmaması ve kirpik diplerinin temizlenip hava almasının sağlanması kirpiklerin uzaması ve güçlenmesi için çok önemli.

Besleyici Yağlar Kullanın

Kirpikleri besleyen ve güçlendiren yağların başında hint yağı ve zeytin yağı geliyor. Bu yağlarla hergün gece yatmadan önce kirpiklerinize bir pamuklu çubuk yardımıyla bakım yapabilir ve daha kısa sürede uzamasını sağlayabilirsiniz.

E Vitamini

E vitamini kullanımı, belki de en etkili kirpik uzatma yöntemlerinden bir tanesi. Kirpikleri besliyor, onarıyor ve güçlendiriyor. Yeni kirpik oluşumunu sağlıyor. Güzellik uzmanlarınca tavsiye edilen E vitamini yağını eczanelerden alıp günde bir defa tercihen gece yatmadan önce bir pamuklu çubuk ile kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

Kirpik Uzatıcı Ürünler

Piyasada kirpiklerin hızla uzamasını sağlayan bakım ürünleri mevcut. Bu ürünleri araştırıp kullanmak da sizin tercihiniz.

Mascara ve Kirpik Kıvırıcı

Devamlı mascara kullanımı kirpiklere zarar verir, kurutur, güçsüzleştirir ve döker. Bu yüzden haftada birkaç gün kirpiklerinizi dinlendirebilir, kirpik kıvırıcı gibi kirpiklere zarar veren makyaj aksesuarlarının kullanımını en aza indirebilirsiniz. Diğer yandan kirpik perması ve ipek kirpik gibi uygulamalarda kısa vadede güzel görünüm sağlarlar fakat kirpiklere en çok bu uygulamalar zarar verir. Kirpik perması, ipek kirpik gibi uygulamaları yaptırmadan önce bir kere daha düşünmenizde fayda var.

Kirpik Diplerine Masaj

Saç diplerine yapılan masaj nasıl kan akışını hızlandırıp kan dolaşımını düzenliyorsa kirpik diplerine yapılan masajda aynı etkiyi yaratır. Günde birkaç dakika kirpik diplerinize masaj yaparak uyarabilirsiniz.

Vazelin

Vazelin, kirpikleri nemlendirir, güçlendirir ve popüler kirpik uzatma yöntemlerinden bir tanesidir. Gece yatmadan önce pamuklu çubuk yardımıyla yine kirpiklerinize uygulayıp gece boyu kirpiklerinizi beslemesini sağlayabilirsiniz.

Sizin için kısaca kirpik uzatma yollarını derledik. Diğer yandan saç ve tırnak uzatma yolları videolarımızı da izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Güzelleşmek üzere...

YORUMLAR