x

İnce Eyeliner Nasıl Çekilir?

331,527

GÖRÜNTÜLEME

Biz kadınlar eyeliner ı çok sever ama bazen de farklı kullanmak isteriz. Kalın, ince vb. şekillerin gözümüze en çok yakışanını ararız. İnce eyeliner kullanmak isteyen kişiler içinse bu videomuzu hazırladık. Öncelikle çok minik dokunuşlarla kirpik diplerinde çok ince bir hat oluşturup o hattı yine dikkatlice birleştirin. Hepsi bu!

Eyeliner; göz makyajının vazgeçilmezi, göz kontürlemede kullanılan ve çoğunlukla siyah tercih edilen, kirpik diplerine farklı şekillerde sürülerek göze kusursuz şeklin verilmesini sağlayan bir makyaj malzemesidir. Eyeliner sürmek belli bir deneyim gerektirse de kısa bir pratikten sonra da kendi eyeliner ınızı çekebilirsiniz. Eyeliner sürmeye başlayadan önce kendi göz şeklinizin farkına varmalı ve kendi göz şeklinize uygun eyeliner şeklini uygulamalısınız. Göz tipleri genel olarak; çekik göz, yuvarlak göz, badem göz, düşük göz, uzak göz ve yakın göz şeklinde sınıflara ayrılır. Bunun için kendi göz tipinize uygun eyeliner a karar vermeli ve uygulamaya sonra geçmelisiniz. 

Guzelleselim.com olarak hazırladığımız tüm göz şekillerine göre eyeliner uygulama tekniklerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR