x

Jelatin Maskesi | Doğal Siyah Nokta Bandı

249,778

GÖRÜNTÜLEME

Siyah noktalar için jelatin ve süt maskesi nasıl yapılır? Doğal siyah nokta bandı yapımı!

Son zamanlarda sıkça sorulan bir soruyu yanıtlamak istedim. Siyah noktalar çoğu insanın ortak problemi ve bunun için çok etkili gördüğüm doğal bir maskeyi, jelatin maskesini yapalım istedim. Bilinen bir maske aslında, benim tarifim değil.

Siyah noktalar, kıl folliküllerinin yağ ve ölü hücreler ile tıkanması sonucu meydana gelir ve sonrada sivilceye dönüşebilir. Bunun için belli aralıklarla temizlenmesi çok önemlidir. Jelatin maskesi ise cildimizdeki ölü hücreleri ve siyah noktaları uzaklaştırıyor ve cilde parlaklık veriyor. Yapımı çok basit, isterseniz hemen yapmaya başlayalım.

Bunun için gerekli sadece iki malzeme bulunuyor.

  1. Toz sade jelatin (sade olacak, aromalısı leke yapabilir)
  2. Süt (yağlı ya da yağsız farketmez)
  • Bir yemek kaşığı jelatin tozunun içine 1,5 yemek kaşığı süt ekliyorum. (sütün yağlı ya da yağsız olması hiç önemli değil) ve mikrodalgada sadece 10 sn. ısıtıyorum.
  • Akışkan olan karışımı da tüm yüzüme ya da sadece siyah noktaların yoğun olduğu kısımlara sürüyorum.
  • Maske yüzümde tamamen kuruduktan sonra da elimle soyuyorum.
  • Cildimizdeki ölü hücreler ve siyah noktalar bu şekilde temizlenmiş oluyor.

Soruları şimdiden duyar gibiyim! Eğer ki mikrodalganız yoksa ne yapacaksınız. Benmari usulü ile de karışımı akışkan hale getirebilirsiniz.

Umarım videoyu beğenmişsinizdir, video beğendiyseniz eğer beğen butonuna tıklayabilirsiniz. Diğer yandan Güzelleşelim Youtube kanalına abone olmadıysanız abone olabilirsiniz.

Güzelleşmek üzere...

Bize bu kelimelerden ulaştınız; jelatin maskesi, siyah nokta bandı, süt ve jelatin maskesi, siyah nokta maskesi, sivilce maskesi, doğal maske tarifleri.

YORUMLAR