x

Kare Yüzlerde Kontürleme Nasıl Yapılır?

16,106

GÖRÜNTÜLEME

GÜZELLEŞELİM ANDROİD UYGULAMASINI İNDİRİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cnt.guzelleselim

Yüz kontürlemeye başlamadan önce doğru yüz şeklinin bilinmesi gerekir; bilmiyorsanız eğer öğrenmek için yüz şekli nasıl belirlenir videomuzu izleyin.

Yüz şeklinizi belirlediniz ve yüz şeklinizin kare diğer bir adıyla köşeli olduğu ortaya çıktı. Kare yüzlerde çene kemiklidir ve dışa olan çıkıntısı yüzünüzü olması gerekenden daha köşeli yapar. Yüz kontürleme istenilen kısımların arka plana, istenilen kısımlarında ön plana çıkartılması olduğundan yapılması gereken alın yanlarını ve çene çıkıntısını arka plana atarak yüzü ovalleştirmektir. Bunun için ten renginizden iki ton koyu kapatıcı, mat bronzer, pudra, fondöten, göz farı kullanabilirsiniz. Daha sonra elmacık kemiklerinin altı da gölgelendirilerek belirginleştirilebilir. Aydınlatıcı ise çene ve alın kısmına uygulanır. Aydınlatmak için ten renginizden iki ton açık pudra, göz farı, aydınlatıcı ya da fondöten kullanabilirsiniz.

Yüz kontürlemede kullanılan ürünler ve özellikleri, fırçalar ya da süngerler gibi bilinmesi gerekenler her şey için ilgili videomuzu tıklayarak izleyebilirsiniz. Diğer yüz şekilleri için hazırladığımız diğer videolarımıza göz atabilirsiniz.

Güzelleşmek üzere...

YORUMLAR