x

Kepekli, Cansız ve Dökülen Saçlara Çözüm | Pratik Bilgiler

11,939

GÖRÜNTÜLEME

Bugün sizlere ciddi anlamda favori doğal bakımlarımdan olan bir yöntemden bahsetmek istedim. Biliyorsunuz doğal yöntemlere olan ilgimi zaten. Evet konumuz; elma sirkesi!

Elma sirkesi; saçlardaki kepeğe, dökülmeye, matlığa birebir! Her duş sonrası uygulanması durumunda kısa sürede etkisini gösteriyor. Şimdiye kadar etki etmediği bir saça denk gelmedim. Özellikle sizinde benim gibi mevsim geçişlerinde saçlarınızın dengesi bozuluyorsa elma sirkesini gündeminize alabilirsiniz. Saçları ciddi anlamda parlatıyor, yumuşatıyor, kepeği azaltıyor. Kepekten dolayı dökülen saçlarından dökülmesini durduruyor. Bazı kullananlar saçları uzattığını da söylüyor ama benim saçlarım çabuk uzadığı için o özelliğinden emin değilim.

Şöyle ki, ben nasıl kullanıyorum hemen onu anlatayım.

Duştan çıkmadan önce son durulama suyuna bir miktar elma sirkesi ekliyorum. Sirkeli su saçımda kalıyor ve haliyle bir miktar koku oluyor, siz dayanamam derseniz iki-üç saat sonra su ile durulayabilirsiniz. Ben yıkamamanızı öneririm ama tercih sizin!

Şampuanın içine de koyup kullananlar da var ama ben iki ürünü karıştırmaya hep karşıyım. Nasıl tepkimeye girecek bilemiyoruz. Şampuanın rengini ve kokusunu değiştirip garip oluyor, zamanla kokusundan mideniz bulanır artık dayanamayacağım derseniz şampuanı çöpe atıyorsunuz. En basit varsayımla sirke asidik olduğundan şampuanların ph değerini bozacak. Gerek yok öyle karışımlara diyorum ve son durulama suyuna sirke koymanızı öneriyorum. Direk sürmeyin suyla seyreltin çünkü asidiktir, saça zarar verir.

Ben saçımdaki şampuanı iyice suyla duruladıktan sonra bir tas suya yarım çay bardağı elma sirkesi koyup saçıma döküp duştan çıkıyorum. Kokusu çok hoş değil ama belli bir süre sonra uçup gidiyor.

Etkisini görmek için en az bir hafta kullanmalısınız. Daha sonra haftada bire indirebilirsiniz. Doğal elma sirkesi tercih ederseniz çok daha iyi olur.

Videoyu izlediğiniz için teşekkürler! Videoyu beğendiyseniz beğen butonuna tıklamayı, Guzelleselim Youtube kanalına abone olmayı unutmayın!

Güzelleşmek üzere...

İlgili videolar:

Makyaj Temizleme Mendili Yapımı | Kendin Yap

YORUMLAR