x

Kırmızı Ombre Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

13,008

GÖRÜNTÜLEME

Kırmızı ombre dudak en çok beğenilen ve tercih edilen ombre dudak trendi içerisinde yer alıyor. Sizin için yapılışını gösterdiğimiz videomuzu izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ombre dudak; renk geçişi olan, gölgeler verilmiş dudaklar için kullanılıyor ve oldukça popüler.

Ombre dudaklar, 2014'ün en öne çıkan makyaj trendlerinden biri haline geldi. Farklı ve dikkat çekici olan bu trend ile farklı renk ve tonlarda sonuçlar ortaya çıkarmanız mümkün. Çok iddialı örnekler var olsa da daha kullanılabilir renklerde bir uygulamayla şirin ya da seksi bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Ombre, sadece makyaj modasında kendi belli etmekle kalmadı, aynı zamanda ombre saç trendi de oldukça beğenildi ve kullanılmaya çoktan başlandı. Diğer yandan ombre modası çanta ve giyim sektöründe de kendini gösteriyor.

DİKKAT! Ombre dudak makyajında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta göz makyajının abartılmamasıdır, dudaklara yoğunlaşılacağı için göz makyajı çok hafif yapılmalıdır.

Ombre dudak makyajı yapımı farklı yöntemlerle yapılabilir. 

 1. Öncelikle dudak kalemi ile çerçeve oluşturup bu çerçeveyi ruj fırçanızla içe doğru yayıp içine açık renk ruj sürüp gerekn düzeltmeleri yaparak ombre dudaklara yani gölgeli dudaklara sahip olabilirsiniz. 
 2. Diğer yandan bir ruj ve ondan daha koyu bir diğer ruj ile de kolaylıkla ombre dudaklara sahip olabiliyorsunuz. Açık renk rujunuzu sürün ve koyu renk rujunuz ile de istediğiniz yerleri gölgelemek için kullanın. 
 3. Ombre dudaklara sahip olmanın bir başka yolu da açık renk ruj sürüp, ondan koyu göz/dudak kalemini dudak çevresine uygulamak ve ruj fırçasıyla istediğiniz geçişi yakamaktır.

Önemli olan gölgeli/renk geçişli bir dudak makyajı yapmak olduğundan bu saydığımız teknikler dışında kendi kullanacağınız malzemelere göre farklı yollarla da ombre dudaklara sahip olabilirsiniz.

Guzelleselim.com olarak sizin için hazırladığımız aşağıdaki ombre dudak modellerini izleyerek uygulanışı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

 1. Bronz Ombre Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?
 2. Ombre Dudak Nasıl Yapılır? - Dudak Kalemi ve Parlatıcı İle
 3. Kırmızı Ombre Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?
 4. Kolay Ombre Dudak Makyajı Yapımı
 5. Kullanılabilir Ombre Dudak Makyajı Yapımı
 6. Pembe Ombre Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?
 7. Seksi Ombre Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?
 8. Turuncu ve Pembe Ombre Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

YORUMLAR