x

Lacivert Göz Makyajı

6,022

GÖRÜNTÜLEME

Lacivert göz makyajı yapmak isteyen güzellerimiz için hazırladığımız bu videoyu, gece şık bir seçenek olarak bir kenara yazmanızı öneririz. Yapımı da bir hayli kolay olan lacivert göz makyajı ile gözlerinizde çarpıcı bir etki yaratın.

Videoda kullanılan kozmetik ürünler;

  • MAC 252 Large Shader Brush Far Fırçası
  • Victoria's Secret Makyaj Seti 55P Ultimate Studio
  • Beauty Planet Fırça Seti Fırçaları
  • Cecile Silky Eyeliner Siyah Göz Kalemi 02
  • MAC 219 Pencil Brush Kalem Fırçası
  • Maybelline Eye Studio Lasting Drama Gel Eyeliner
  • Kirpik Kıvırıcı
  • Deborah Milano Absolute Volume Limited Edition Mascara

Makyaj, var olan güzelliklerin kozmetik ürünlerle ortaya çıkarılması sanatıdır. Makyaj ile en çok vurgulanmak istenen kısım ise genelde gözlerimiz olur. Göz makyajını kolay ve kısa bir şekilde yapmak içinse bir takım aşamaları bilip uygun adımlarla ilerlemek zorundayız. Göz makyajına başlamadan önce dikkat edilmesi gereken ne tip bir göze sahip olduğumuzdur. Kişinin düşük, yuvarlak, çekik, badem, uzak ya da yakın gözleri olabilir. Kişinin göz yapısı da yapılacak göz makyajını doğrudan etkileyecektir. Örneğin uzak gözleri birbirine yakınlaştıracak, yakın gözleri ise uzaklaştıracak teknikler kullanılmalıdır. 

Göz makyajının başarılı olması için göz makyajına başlamadan önce kafamızda sonucu resmetmeliyiz. Kullanılacak renkler, ürünler, işlem basamakları ve yüz yapısına uygunluğu önceden belirlenmelidir. Renkli bir göz makyajı için kıyafete uygunluk önem taşıyacaktır, renkler bu doğrultuda seçilmelidir. 

Göz makyajının en önemli yardımcıları şüphesiz makyaj fırçalarıdır. Makyaj fırçası ile profesyonel sonuçlar ortaya çıkabilir. Göz makyajı için gerekli temel fırçalar; press far fırçaları, karıştırma fırçaları, gölgeleme fırçaları, eyeliner ve kalem fırçaları sayılabilir. Tabii ki bu fırçalara sahip olmadan da kusursuz bir göz makyajı yapmak mümkündür ama biraz daha fazla vaktinizi alacak ve makyajınız daha uzun sürecektir.

Güzelleşmek üzere...

Neşe,

YORUMLAR