x

Makyaj Fırçası Nasıl Yapılır?

427,252

GÖRÜNTÜLEME

Profesyonel makyajın yapı taşlarından olan makyaj fırçalarını yine evde yapabilirsiniz. Kulağa biraz aykırı gelse de aslında makyaj fırçası yapımı oldukça kolay.

Makyaj fırçası yapımı için ihtiyacınız olan ürünler;

  1. Ucu silgili kalem,
  2. Bir miktar saç,
  3. Güçlü bir yapıştırıcı,
  4. Pense ve makas.

Öncelikle bir miktar saça ihtiyacımız var; ya kuaförlerden isteyebilir, ya kendi saçımızdan bir tutam kesebilir ya da peruğumuz varsa alt kısmından bir miktar kesebiliriz. Kestiğimiz saçın dağılmaması ve kontrolünün kolay olması için ortasından ince bant geçirip ikiye katlıyoruz.

Ucu silgili kurşun kalemin silgisini çıkarıyoruz ve dibine yapıştırıcı sıkıyoruz. Yapıştırıcı donmadan hemen saç demetlerini istediğimiz far fırça çeşidine göre sokuyoruz. İnce bir far fırçası istiyorsak az, kalın istiyorsak çok saç koymamız gerekli. Saçları yapıştırdıktan sonra ucunu pense ile pressliyoruz. Bu teknikle özellikle çeşit çeşit press far fırçaları yapabilirsiniz. Saçları istediğiniz far fırçası çeşidine göre makasla kesiyoruz. Makasla şekil verirken evde var olan fırçalarınıza bakarak nasıl keseceğinize karar verebilirsiniz. El yapımı makyaj fırçamız hazır, kullanmaya başlayabiliriz. Yumuşacık fırçası ile farınızı gözünüze sürmekte zorlanmıyorsunuz da.

Evdeki ürünlerle yine çok ekonomik makyaj fırçası yaptık. Ev ortamında yapabileceğiniz ekonomik çözümler için diğer kendin yap videolarımızı izleyebilirsiniz. Videolarımızı izleyerek yaptığınız çalışmaların resimlerini bize yollarsanız eğer Güzelleşelim.com’un sosyal medya hesaplarında paylaşabiliriz. Gönderilerinizi bekliyor olacağız.

Güzelleşmek üzere...

YORUMLAR