x

Makyaj Temizleme Mendili Yapımı | Kendin Yap

170,652

GÖRÜNTÜLEME

Uzun süredir benden kendin yap videosu bekliyordunuz ve sonunda yeni bir kendin yap projesiyle sizlerleyim! Bugün doğal makyaj temizleme mendili yaptım, kullanacağım ve önereceğim cinsten bir sonuç aldım.

İlginizi çektiyse hemen malzemeleri sıralayayım;

  • Bir su bardağı kaynamış su, şişe suyu kullanın ve biraz ılımasını bekleyin. Çeşme suyu olmamalı çünkü zamanla küflenme yapar.

  • Bir yemek kaşığı bebek şampuanı. Organik de olabilir, normal de ama zamanla yüzünüzde alerji yapmaması için temiz içerikli olmasına dikkat edin. Ben sls, paraben, parfüm ve boya içermeyen bir şampuan tercih ettim.

  • Bir adet mendili koyacağımız kavanoz. Ben sağlıklı olması için tercihimi camdan yana kullandım, siz plastik bir kabada koyabilirsiniz.

  • Bir çay kaşığı doğal yağ. Burada istediğiniz yağı koyabilirsiniz, tek koşul koyacağınız yağın kıl köklerini besleyici özellikte olmaması.

  • Bir rulo kağıt havlu, kavanozun içine girmesi için biraz kullandım ve inceldi.

  • Ve son olarak karışımı yapacağım bir kaba ihtiyacım var.

Evet makyaj temizleme mendilini yapmak için kabıma bir su bardağı kadar ılık su alıyorum. Bir yemek kaşığı bebek şampuanı koyuyorum. Bir çay kaşığı da üzüm çekirdeği yağı ilave edip iyice karıştırıyorum.

Rulo kağıt havluyu kavanoza girecek şekilde ölçüp kesiyorum. Burada maket bıçağını bir türlü bulamadığım için bıçak tercih ettim. Maket bıçağıyla keserseniz tipi daha güzel olur.

Kağıt havluyu kavanozun içine sokuyorum ve yaptığım karışımı üzerine döküyorum. Anında ortadaki kısım çıkıyor zaten. Fazla gelen karışımı da süzüyorum bu şekilde çünkü mendil çok yumuşayıp zamanla eriyebilir. Bu şekilde buzdolabında bir saat kadar bekletiyorum ve kullanmaya başlıyorum.

Önce göz makyajım üzerinde denedim, çift fazlı göz makyajı temizleyicisine alışkın biri olarak harika bir sonuç vermedi tabii ama yüz makyajını çok kolay temizledi. Ömrünü uzatmak için benim gibi buzdolabında saklayabilirsiniz, hem de soğuk gözeneklerimizin sıkılaşmasını sağlayacaktır.

Şunu da bilelim kendi yaptığımız ürünler kozmetik sektörünün senelerdir üzerinde çalıştığı ürünlerini elbette geçemez ama sizde benim gibi kendin yap ürünleri seviyorsanız denemenizi öneririm.

Makyaj temizleme mendili videosunu beğendiyseniz beğen butonuna tıklamayı, Guzelleselim Youtube kanalına abone olmadıysanız abone olmayı unutmayın!

Güzelleşmek üzere…

İlgili videolar:

Makyaj Temizleme Mendili Yapımı | Kendin Yap

YORUMLAR