x

Manyetik Kozmetik Organizer Nasıl Yapılır?

62,296

GÖRÜNTÜLEME

Kozmetik ürünlerinizin dağınıklığından şikayetçiyseniz eğer mıknatısların gücünü kullanarak biraz sıra dışı kendi kozmetik organizerinizi yapabilirsiniz.

Manyetik kozmetik organizer için kullanmadığınız; büyükçe bir resim çerçevesi, ince metal levha (metal levhayı metal sanayi firmalarından alabilirsiniz), metal levhayı saracak genişlikte bir kumaş, kozmetik ürünlere yapıştırmak için kullanacağımız minik mıknatıslara ihtiyacımız var.

Öncelikle çerçevenin camını çıkarıp o şekilde bir kenara alıyoruz. Kumaşımızı alıp masaya seriyoruz ve metal levhamızı bunun üzerine alıyoruz. Kenarlardan sıkıca güçlü bir yapıştırıcı ile yapıştırıyoruz, bunun için kalın bant da kullanabilirsiniz. Kenarlardan kumaş ile sıkıca kapladığımız levhayı çerçeveye oturtuyoruz ve kapağını da kapatarak kenarlardan sıkıştırıyoruz. Çerçevenin levhayı taşıyacak güçte olması oldukça önemlidir, levhayı alırken mıknatısın yapışıp yapışmayacağını oradaki yetkililere sormalısınız çünkü metal türünden dolayı her metal levhaya mıknatıs yapışmayabilir.

Organizerimizi tamamladık ve şimdi organizere koymak istediğimiz tüm makyaj ürünlerine, ürünlerin ağırlıklarına göre büyüklükte mıknatıslar yapıştırıyoruz. Bu mıknatıslar her yerde satılmadığı için alabileceğiniz yerle konusunda önerim internetten bulunduğunuz şehir ile ilgili önceden araştırma yapıp öyle satın almaya gitmek olacaktır.

Mıktanıslarımızı yapıştırdıktan sonra organizerimizi artık düzenleyebiliriz. İstediğiniz köşeye istediğiniz ürünleri koyarak hem şık, hem de pratik bir çözüm oluşturabilirsiniz. Ürünlerinizi ararken kaybettiğiniz zamanın bu şekilde önüne geçmiş olacaksınız. Güçlü bir mıknatıs kullandıysanız eğer ne kadar sallarsanız sallayın ürünler düşmeyecektir.

Evdeki ürünlerle yine çok ekonomik ve farklı bir organizer yaptık. Ev ortamında yapabileceğiniz ekonomik çözümler için diğer kendin yap videolarımızı izleyebilirsiniz. Videolarımızı izleyerek yaptığınız çalışmaların resimlerini bize yollarsanız eğer Güzelleşelim.com’un sosyal medya hesaplarında paylaşabiliriz. Gönderilerinizi bekliyor olacağız.

Güzelleşmek üzere...

 

YORUMLAR