x

Mezuniyet Makyajı

89,325

GÖRÜNTÜLEME

Mezuniyet makyajı önerisi ile karşınızdayım. Bu özel günde nasıl makyaj yapacağınıza karar veremediyseniz eğer sizin için hazırladığım bu videoyu izleyerek karar verebilir, ürün tercihinizde dikkat etmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz. Videoda kullanılan tüm ürün, makyaj fırçası marka ve numaralarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kullanılan Tüm Ürünler - Sırasıyla

YÜZ MAKYAJI

 • Makyaj bazı: The POREfessional
 • Fondöten: Note Cosmetics Mattifying Extreme Wear Foundation spf 15 
 • Kapatıcı: The Balm time Balm - Medium
 • Pudra: Note Cosmetics 
 • Bronzer, aydınlatıcı, allık: Sleek Blush and Contouring Palette

GÖZ MAKYAJI

 • Göz bazı: Essence I love Stage
 • Far paleti: The Balm Balm Voyage 
 • Göz kalemi: Loreal Paris Super Liner Mat-Matic - Deep Violet
 • Eyeliner: Maybelline Eyestudio Lasting Drama Gel Eyeliner - 01 Black
 • Rimel: Note Cosmetics
 • Kirpik: Lionesse 703
 • Kirpik yapıştırıcısı: Duo Adhesive
 • Kaş farı: Essense Eyebrow Stylist Set
 • Kaş jeli: H&M Eyebrow Fix

DUDAK MAKYAJI:

 • Dudak kalemi: Victoria Secret
 • Ruj: Loreal Paris Color Riche 230

Kullanılan Makyaj Fırçaları - Sırasıyla

 • Makyaj bazı uygularken: Sephora 56
 • Fondöten uygularken: Sephora 56
 • Kapatıcı uygularken: Sigma Angled Pixel Concealer - F69
 • Pudra uygularken: Mac 129
 • Kontur yaparken: real Techniques by Sam & Nic Chapman
 • Aydınlatıcı uygularken: Mac 252
 • Göz farı uygularken: Mac 252, Sigma Blending E25
 • Farları dağıtırken: Mac 224
 • Göz kalemini dağıtırken: Mac 219

Önemli not: Donut topuz tokasını veya Hot Buns'ı internetten ya da bijüterilerden alabilirsiniz. İzmir’de Ege Boncuk’ta satılıyordu.

Mezuniyet makyajı nasıl yapılır? Mezuniyet makyajı ve mezuniyet saçı!

İlk olarak yüz makyajımı yapacağım. Makyajımın kalıcı olması için tüm yüzüme baz uyguluyorum. Az bir miktar üründen alarak bir fırça yardımıyla nazik hareketlerle dağıtıyorum. Benefit’in bu bazı geniş gözeneklerde harikalar yaratıyor.

Ardından fondöten uyguluyorum. Ben Dior Star tercih ettim çünkü cildi matlaştırmadan parlak ve sağlıklı gösteriyor. Fondötenin maske gibi kalmaması için boynuma kadar iyice dağıtıyorum. Kullanacağımız ürünlere karar verirken önemli olan ürünlerin içinde güneş koruma faktörlü spf 15 den fazla olması, hiç olmasa çok daha iyi aslında.. Özellikle flaşlı fotoğraf çekimlerinde ışığı yansıtacağı için bembeyaz çıkabilir, yaptığımız tüm makyajın etkisini öldürebiliriz. 

Minik uçlu kapatıcı fırçasıyla kapatıcımı gereken yerlere uyguluyorum. Adım adım kullandığım tüm ürünlerin / fırçaların marka ve numaralarını video açıklamasında bulabilirsiniz. Parmaklarımla da göz altıma kapatıcımı sürüyorum. 

Şimdiye kadar yaptığım tüm bu ürünlerin gecenin ilerleyen saatlerinde dans ederek terleyen cildimden akmaması için pudra ile kilitliyorum. 

Kontur için Sleek’in bu kitini kullanacağım. Işıltılı bir kit, bu güzel günde biraz parlamak gerek. Siz kontur için teninizden birkaç ton koyu pudra ya da bronzer kullanabilirsiniz. Elmacık kemiğimin altına, alın yanlarıma şekildeki gibi uygulayıp dağıtıyorum. Geniş bir “C" çiziyorum. Alnınız darsa eğer alnınıza uygulama yapmanıza gerek yok. Tüm cilt tiplerine özel yüz kontürleme teknikleri için tıklamanız yeterli.

Mezuniyet makyajında allık konusunda çok abartmadan cömert olabiliriz çünkü fotoğraflarda makyaj hep bir iki tık daha az görünecek. Doğal dursun diye belli belirsiz sürdüğümüz o allık var ya aslında hiçbir fotoğrafa yansımayacak. :) Fotoğraflar çok çok önemli olduğu için biraz bunu düşünerek hareket edebilir, abartmadan renkleri yoğunlaştırabiliriz.

Sıra aydınlatıcı da… Allığın bitiminin hemen üstüne yani elmacık kemiğinin üstüne, dudağımın üstüne, birazcık çeneme, alnıma ve burun üstüme azar azar sürüyorum. Bu sürdüğümüz aydınlatıcılar cildimizi nem dolu ve sağlıklı gösterecek.

Yüz makyajım bu kadar hemen göz makyajıma başlayarak göz bazı sürüyorum. Göz bazı, farın renk ve kalıcılığını arttırmak için kullanılıyor.

The Balm’ın paletiyle hafif ışıltılar barındıran pudra renk farı tüm göz kapağıma uyguluyorum.

Ardından daha koyu farı gözün katlanma kısımlarına uygulayarak renk geçişinin daha doğal olmasını sağlıyorum.

Acı kahve farı da dış yan kısımlara sürüyorum ve karıştırma fırçasıyla kenarları dağıtıyorum.

Kalıcılığına güvendiğiniz bir göz kalemini eyeliner yerine kullanabilirsiniz. Tercih ettiğim kalem renk olarak ışıltılı mürdüm diyebiliriz.

Göz üstüme ve altıma kalın bir çerçeve oluşturacak şekilde uyguluyorum. Ben derin bakışlar için gözümün içine de uygulamayı tercih ettim, gözünüz küçükse eğer içine açık renk göz kalemi kullanabilirsiniz. Loreal’ın bu kalemi gerçekten dakikasına sabitleniyor ve çok kalıcı. Elbisenize göre siyah ya da kahverengi göz kalemi ya da eyeliner kullanabilirsiniz. 

Kalem fırçasıyla dağıtarak doğallık veriyorum ve bir miktar farı kirpik altına uyguluyorum. Bu hem kalemin yağını alıyor, hem de göz çevresinde olası terleme ve göz yaşına karşı akmayı engelliyor.

Açık renk farı göz pınarıma ve kaş altıma ince bir fırça yardımıyla uyguluyorum. Biraz dağıtıyorum.

Eyeliner ile sadece köşelere kuyruk yapıyorum.

Üst ve alt kirpikleri rimelliyorum. Özellikle alt kirpiklerde sephoralarda satılan bu aparat olası kazaların önüne geçiyor.

Takma kirpikler gözleri fotoğraflarda çok daha güzel gösterir. Kirpiklere yapıştırıcıyı sürüp biraz yoğunlaşmasını bekledikten dikkatlice takıyorum. Yapıştırıcı gittikçe şeffaflaşacak. 

Bir yandan yapıştırıcı kururken kaşlara geçip Essence’in vazgeçemediğim kaş farıyla kaşlarımı dolduruyorum. Uçlara doğru uygulayıp fırçada kalan kadarını baş kısma dağıtıyorum. Bu kısma çok ürün sürerseniz hani tek kaşmışsınız da aldırıyormuşsunuz gibi görünecektir. Kalıcı olması için şeffaf kaş jeli ile kaşları tarayarak kaş makyajını sonlandırıyorum.

Nude tonlarda dudak kalemini süreceğim ruju daha kalıcı hale getirmek için tüm dudağıma sürüyorum. Şeftali tonlarında ruj tercih ettim, siz elbisenize göre değiştirebilirsiniz. 

Kirpik yapıştırıcım iyice kurudu ama kuruduktan sonra bıraktığı parlaklık doğal değil. Diplere hafifçe kalem geçerek o kısımları kapatıyorum.

Saçımı yan ense topuzu yapmaya karar verdim, açıkcası gerçekten çok yorulmuştum videonun bu bölümünde. Maşalı bir model yapacaktım aslında. Daha öncede birçok saç modeli yaptım, izlemek için Saç Modelleri tıklayabilirsiniz. :) Şu an yaptığım donat topuz yapımı için şu videomu izleyebilirsiniz. 

Bu video sayesinde giymeye fırsat bulamadığım elbiselerimi de fikir vermesi için giydim. Pembeler, siyahlar, beyazlar.. Allık ve rujun rengini değiştirerek elbisenize uygun hale getirebilirsiniz bu makyajı. Nasıl makyaj yaparsanız yapın ama sezonluk trendlerden kaçının çünkü gelecek yıllarda resimlerinize bakınca “aman Allah”ım” ben ne yaptım demek istemeyiz.

Umarım bu video faydalı olmuştur. Videoyu beğendiyseniz beğen butonuna tıklamayı, Guzelleselim.com  abone olmadıysanız abone olmayı unutmayın.

Güzelleşmek üzere...

Bize bu kelimelerden ulaştınız: Mezuniyet makyajı, mezuniyet makyajı nasıl yapılır, mezuniyet saçı, gece makyajı, özel gün makyajı, parti makyajı, mezuniyet makyaj önerileri, mezuniyet saç modelleri.

YORUMLAR