x

Ocak Favorileri

132,122

GÖRÜNTÜLEME

Ocak ayındaki favori 5 ürünümü anlattığım video "Ocak Favorilerim".

1- Bioderma Sensibio Eye Contour Gel

İlk favori ürünüm çoğu ürününü çok severek kullandığım Bioderma’nın bir göz kremi. Çok hafif bir yapısı var, cilt tarafından hemen emiliyor. Nemlendirmesi oldukça başarılı. Yapı olarak 20-30 yaş arasına hitap ediyor, 30 yaş üstü için hafif kalır. Göz çevresinde yorgunluktan dolayı oluşan torbaları hafifletiyor. Bende devamlı bilgisayar başında olduğumdan, göz çevremdeki yorgunluğa çok iyi geldi. 2 aydır çok severek kullanıyorum. Ağır göz kremlerini sizde benim gibi kullanamıyorsanız ve hafif bir göz kremine ihtiyacınız varsa şans verebilirsiniz. Kolayca emildiği içinde makyaj öncesi kullanılabiliyor. Fiyatı 67 TL civarında ama mutlaka kampanyadayken alınacak ürün. Gramajı ve sundukları göz önüne alındığında bence indirimsiz fiyatını haketmiyor.

2- Sephora Lip Stain 13 - Marvelous

Sürdüğümde Instagram hesabımda devamlı sorduğunuz ruj var sırada. Sephora’nın lip stainlerinden 13 numarası. Soğuk alt tonlu harika bir gül kurusu. Sürdükten sonra hemen kuruyup matlaşıyor. Çok yağlı bir yemek yemediğim sürece de gün boyu dudağımda kalıyor.

3- Moshos Garden Brow&Lash Care - Kaş ve Kirpik Bakım Yağı

Bana hediye gelen Moshos Garden’ın kaş ve kirpik yağını uzun süredir kullanmak üzere bekletiyordum çünkü gözümde Konjonktivit vardı, damla kullanıyordum. Ve kullandığım ürünlere hep temkinle yaklaşır olmuştum. Ayşe Çakar öve öve bitiremeyince ve benimde gözüm iyileşince 1,5-2 aydır düzenli olarak kullanmaya başladım. Özellikle alt kirpiklerimde çok fark yarattı, uzadı ve gürleşti. Yer yer dökülenlerde kısa sürede doldu. Günlük akşam rutinimde biten bir mascara fırçasının ucuyla kirpik uçlarıma uyguladım. Dipler zaten uçlardaki ürünü yavaş yavaş çekiyor. Butik, doğal ürünleri olan bir marka Moshos Garden, ilgilenirseniz eğer Moshosgarden.com’dan ürünlerine bir göz atabilirsiniz.

4- Sephora Eyebrow Pencil 02

Yaklaşık bir aydır genelde hep arabada makyaj yapar oldum. Hal böyle olunca da en pratik ürünleri tercih ediyorum. Rahat rahat yapabileyim diye çantama attıklarımdan biri Sephora’nın bu kaş kalemi. 02 numarası bendeki. Kaş kalemlerine ön yargılı biri olarak çok dikkatli yaklaştım, doğru yönde, nazikçe uyguladım. Dökülme yapmadı, rengi çok doğal durdu. Duruşuna bayıldım, elimden düşmeyen bir kaş kalemi oldu.

5- DDF Sulfur Therapeutic Mask - Sülfür Maskesi

Akneye meyilli, karma bir cilde sahip biri olarak uzun zamandır net çözüm sunan ürün araştırması içindeydim. Zaman zaman çene bölgem maalesef sivilceleniyor. Hatta köpeğim Minik genelde çenemi yaladığı için son zamanlarda daha da artış gösterdi. Bende DDF’in Sülfür maskesini denemek istedim. sülfür içeren bir kil maskesi, içerisinde aloe vera ve okaliptüs yağı var. İhtiyaç duydukça uyguladığım bir maske ama çoğunlukla haftada bir uyguluyorum. Uygulama sonrası hemen gözenekleri sıkıştırıyor, sivilceleri hızlıca olgunlaştırıp ertesi günü kurutuyor. Gözeneklerin sıkışması biraz geçici, ertesi gün eski halini alıyor ama kalıcı etki için düzenli kullanmak gerek. Fiyatı 200 TL civarında biraz yüksek, %50 indirimdeyken 100 TL’ye internetten almıştım. Mutlaka indirimi yakalanıp alınacak bir ürün, devamlı indirimi oluyor çeşitli sitelerde zaten.

Güzelleşmek üzere!

YORUMLAR