x

Saç Aksesuarı Nasıl Yapılır?

211,830

GÖRÜNTÜLEME

Saç aksesuarlarıyla kolay ve şık saç modelleri yapabiliyoruz. Pratik saç modeli yapmanın bir yolu da kıyafetimize uygun saç bantları ya da saç aksesuarları kullanmak. Bugün sizin için evde bulunan malzemelerle boncuklu zümrüt yeşili saç akseuarı yaptık! Özel günlerde, partilerde, fotoğraf çekimlerinde, özellikle de kına gecelerinde kullanabileceğiniz sadece size özel saç aksesuarı yapabilirsiniz.

Bunun için gerekli malzemeler; istediğiniz renk boncuk, lastik ip, süslemek için ayrıca boncuk, ince bant lastik, iğne ve iplik.

Şık saç aksesuarı yapmak için öncelikle bant lastiği ikiye katlayın ve her iki ucunu birleştirerek ortasından dikerek tutturun. Şekildeki gibi baş ölçülerinizi alın. Enine aldığınız ölçü uzunluğunda normal ipliğe boncuk geçirin. Boyuna olduğunuz ölçü uzunluğunda ise lastik ipe boncuk geçirin.

Normal ipe sıraladığınız boncukları önceden hazırladığınız ban lastiğin her ili ucuna bağlayın. Ardından lastik ipe sıralı boncuklarıda tam ortasından bağlayın. Lastik ipi sağlam bağlamak için çakmakla düğüm kısmını eritip yapıştırabilirsiniz. Alın kısmını süslemek içinse çiçek vb. boncuklardan faydalanabilirsiniz. 

Farklı renklerde ve modellerde sadece size özgü saç aksesuarları yapabilirsiniz. Biraz hayal gücü, az da beceri.

Güzelleşmek üzere...

YORUMLAR