x

Sevgililer Günü Makyajı | Kırmızı Ruj Makyajı

43,761

GÖRÜNTÜLEME

Sevgililer Günü Makyajı

Sevgililer gününde aşkın rengi kırmızı diyorsanız sizin için bir makyaj ve kombin önerisi daha hazırladım. Dudakların ön planda olduğu bu makyajın hemen ayrıntılarına geçelim.

Yüz Makyajı

  • Makyaj bazı: İlk olarak baz uygulayacağım; yüzümü makyaja hazırlamak ve makyajın kalıcılığını arttırmak için baz uyguluyorum. Parmaklarımla da aynı üründen bir miktar gözüme nazik dokunuşlarla sürüyorum. Yüz makyajı buğulu sevgililer günü makyajımdaki gibi olacak çünkü doğal ve az ürün kullanmak istiyorum.
  • CC krem: Yüzümdeki kızarıkları geri plana itmek için kızarıklık karşıtı cc kremi tüm yüzüme uyguluyorum.
  • Kapatıcı: CC krem uyguladıktan sonra kapatıcıyı göz altıma ve kapatılması gereken yerlere sürüp göz makyajıma geçiyorum.

Dudak ön planda olacağı için gözlere fazla yoğunlaşmadan sadece eyeliner ile çerçevelemek yeterli.

Göz Makyajı

  • Krem far: Göze birazcık ıslak görünüm vermek için ışıltılı bir krem far uyguluyorum parmaklarımla. Islak makyaj bu özel günde bizi çekici kılar. Kenarlardan doğal bir görünüm için fırçayla yayabilirsiniz.
  • Eyeliner: Ardından hemen uzun kuyruklu eyeliner çekmeye geçiyorum. Eyeliner sürmeye kuyruğundan başlarsanız eğer daha kolay ve simetrik bir sonuç ortaya çıkacaktır.
  • Mascara: Rimeli de iki kat halinde alt ve üst kirpiklere sürüyorum.
  • Takma kirpik: Takma kirpiğime kirpik yapıştırıcısını sürüyorum ve bir dakika yapıştırıcının yoğunlaşmasını bekledikten sonra cımbız yardımıyla takıyorum. Parmaklarınızla kendi kirpiklerinizle takma kirpiği birbirine bastırırsanız eğer yapışırlar ve ayrık durmazlar.

Göz makyajım bu kadar!

Ten Makyajı

  • Bronzlaştırıcı pudra: Tekrardan yüz makyajına geçiyorum tekrar ve tenimden iki ton koyu pudra ile biraz kontur yapacağım. Pudranın kendi fırçası işimi görecektir. Burnumu daha ince göstermek için yanlara uygulayıp ucunda geniş bir “v” çiziyorum. Bu aşamada fırçanıza çok çok az ürün alın yoksa sonuç facia olabilir. Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için altına bu şekilde… ve alın yanlarıma uyguluyorum.
  • Allık: Romantik bir görünüm için yanaklarımın ortasına doğru allığı uygulayıp ten makyajımı tamamlıyorum.

Dudak Makyajı

Kalıcı ruj: Şık bir buluşmada kalıcı ruj seçimi çok önemli, bardaklarınıza bulaşan ve bir kısmının çıkıp bir kısmının kaldığı bir ruj sürmektense hiç sürmemeniz daha doğru olur. Kalıcı özellikteki kırmızı rujumu sürüp taşan kısımları kapatıcı ile düzeltiyorum. Kuruduktan sonra da diğer ucundaki parlatıcı stickini sürüyorum.

Makyajım bu kadar sıra şu pırasa saçları biraz olsun dalgalandırmakta.

Saç Modeli

Saçımdan kalın tutamlar alarak maşa yapıyorum ve her bir buklesini spreyliyorum çünkü ancak bu şekilde gün boyu kalıcı dalgalara sahip olabiliyorum. Tüm saçımı gelişi güzel maşaladıktan sonra parmaklarımla doğal bir görünüm için dağıtıyorum ve saçımı bitiriyorum. Fazla bir şey yapmak istemiyorum çünkü uğraşılmamış bir görünüm istiyorum.

Çok uğraşmama gerek yok zaten güzelim mesajını vermekte olay! Erkeklere çok uğraşmadan güzelleştiğinizi hissettirmeli ve bolca takıdan, şatafattan uzak durmalısınız.

Aşkın rengi kırmızıdır değil mi? Sevgililer gününüz kutlu olsun, aşkınız bol olsun…

Sevgililer Günü'ne özel gözlere yoğunlaşarak hazırladığım diğer videoyu izlemediyseniz buradan izleyebilir ve hangisini beğendiyseniz onu yapabilirsiniz.

Sevgiyle kalın, güzelleşmek üzere...

Neşe <3

Bu kelimeleri aratarak geldiniz; sevgililer günü makyajı, makyaj videoları, güzellik sitesi, kadın sitesi.

YORUMLAR