x

Sir Ağda Nasıl Yapılır?

303,462

GÖRÜNTÜLEME

www.bakimliolmak.com sitesinde 14 TEMMUZ - 31 TEMMUZ tarihleri arasında tüm alışverişlerinizde geçerli indirim kuponu. "GUZELLESELIM"
NOT: Sepetim bölümünde bulunan indirim kuponu alanına GUZELLESELIM yazıp kuponu kullan dediğiniz anında indirim uygulanacaktır.

Kullanılan ürünler:

  • Bahar Güneşi Profesyonel Sir Ağda Seti
  • Depileve Ağda Acısını Azaltan Jel 200Ml
  • Gigi No Bump Batık Losyonu 115 Ml
  • Depileve Tüy Geciktirici Ampül 3 X 10Ml

Bu yeni videoda sir ağda uygulamasını tüm ayrıntılarıyla anlatmaya çalıştım. Daha önceki alışveriş videomda bu uygulama için kapsamlı ürünler almıştım hatırlarsanız.

Uygulamaya geçmeden bilmemiz gereken bazı önemli noktalar var, ilk önce onlara değinmek istiyorum.

Sir ağda; çam reçinesinden üretilen yapışkan, ısı ile akışkanlık kazanan doğal bir epilasyon ürünü. Klasik ağdanın aksine içeriğindeki şeker gibi tüyleri beslemez, inceltir ve azaltır. Ölü hücreleri vücuttan uzaklaştırdığı içinde doğal peeling etkisi vardır. Sir ağdalar uygulama bölgesine göre çeşitlere ayrılırlar; kartuş sir ağda, kalıp sir ağda ve konserve ağdalar şeklinde.

*Bikini bölgesi, yüz ve koltuk altı için konserve yada kalıp ağda makinesi kullanılması gerekir. Tercihe göre pudralı kalıp yada konserve ağdalar kullanılabilir. 

*Bacak ve kol gibi geniş bölgelerde kartuş ağda makinesi ve kartuş ağdalar kullanılır.

Lafı fazla uzatmadan isterseniz uygulamaya geçelim.

    •    Kıl ve batık oluşumunu engellemek için kullanım talimatındaki gibi 3-4 gün önceden Gigi No Bump Topical Batık ve Kıl Dönmesi Losyonu sürmeye başladım. Temiz bir cilt içinde uygulama sonrası her gün düzenli sürmeye devam edeceğim.

    •    Ardından cildimdeki makyaj, krem vb. kozmetik artıkları temizleyip hijenik bir uygulamaya hazırlamak ve ağdanın verdiği acıyı hafifletmek için Depileve Ağda Acısını Azaltan Jel sürüyorum. Uygulama öncesi bölgenin temizliği çok önemli çünkü ağdanın kuvvetli tutunması sonucu oluşan şiddetli ağrıyı hafifletecektir. Ön hazırlığımı tamamladıktan sonra da uygulamaya geçiyorum.

    •    Kol ve bacak için kullanabileceğimiz kartuş ağda makinesinin içine ağdayı koyup 25 dk. kadar ısınmasını bekledim. Cilt hassasiyetinize göre belirleyebileceğimiz 1’den 6’ya kadar ısı ayarı bulunuyor. Bendeki 3. Geniş bir alana yaymadan önce küçük bir alanda size göre sıcaklığını kontrol edin.

    •    Makinem hazır olduğunda kılların çıkış yönüne doğru şeritler halinde uyguluyorum, ağda bezini üstüne yapıştırarak yine çıkış yönüne doğru tek seferde bastırıyorum ve tüylerin çıkış yönünün tam tersi yönde üstünden parmaklarımla destekleyip alttan tek seferde çekiyorum.

    •    Ağda bezini katlayıp diğer yüzlerini bu şekilde bastırarak kalan artık ağdaların kabasını alıyorum. 

Ağda kalıntılarını Groomed ağda yağı ile temizliyorum. Ağda kalıntıları sadece ağda yağı ile temizlenebilir. Ağda sonrası kullancağınız yağın kıl köklerini beslemeyen bir ürün olması gerekir. Groomed ağda yağı bunu vaad ediyor.

Son olarak da ağda yapılan bölgede gözeneklerin açık olacağından dolayı 3 saat su ile temas ettirilmemesi gerekir. Aksi takdirde bölgede sivilce çıkma olasılığı yüksektir.

İşlem bu kadar!

Kalıp ağdalar ise bikini bölgesi, yüz ve koltuk altında kullanılır. 

    •    Kartuş ağda yapmadan önce olan tüm hazırlık işlemlerini tekrarlıyorum, sadece yüz bölgesine işlem yapacaksam o ürünleri kullanmıyorum, kendi temizleme jelim ile yıkayıp temizliyorum.

    •    Macun kıvamında ısıttığım kalıp ağdayı spatula ile alıp kalın bir şekilde uygulama bölgesine sürüyorum ve el ile kılların çıkış yönünün tersine doğru çekiyorum. Kalıp ağda yüz gibi dar ve küçük alanlar için önerilir ve erkekler de kullanabilir. Son olarak Groomed ağda yağı ile kalıntıları temizliyorum.

Kalıp ve Konserve ağda makinesinin kullanımı bu şekilde.

En son olarak Groomed ağda sonrası tahriş azaltıcı ve nemlendirici losyonu tüm bölgeye sürüyorum. Groomed losyon ağda sonrası oluşacak yanma hissi ve kızarıklık oluşumunun önüne geçmektedir. Cildim iyice çektikten sonra da üzerine Depileve Tüy Geciktirici Ampülü uyguluyorum. Bu ampul tüy gelişimini yavaşlatıp, azaltıyor. Bu losyonu uygulama sonrası 3-4 gün sürmemiz gerekiyor.

Sir ağda uygulamasını kullandığım tüm ürünlerle birlikte anlatmaya çalıştım. Hangi ürünün nerede uygulanacağını bilmek gerçekten çok önemli, dikkat edilecek en önemli kısım bu aslında. Kartuş ağda makinesini ya da ağda bantını yüz gibi çok hassas yerlerde kullanırsanız eğer deriniz kalkıp yara yapabilirsiniz. Diğer yandan kesinlikle güneş yanığı, kesik ve yaraların üstüne uygulama yapılmamalı.

Umarım video faydalı olmuştur, izlediğiniz için teşekkürler. Videoyı beğendiyseniz beğen butonuna tıklamayı, Guzelleselim.com Youtube kanalına abone olmadıysanız abone olmayı unutmayın.

Güzelleşmek üzere...

YORUMLAR