x

Sivilce ve Sivilce İzleri İçin Limon Suyu Maskesi

1,255,539

GÖRÜNTÜLEME

Sivilceli, lekeli ve aşırı yağlı bir cildiniz varsa eğer limon suyu maskesini deneyebilirsiniz. Hücre yenileyici özelliği ile hem cildinizdeki sorunlar azalacak hem de daha genç bir cilde sahip olabileceksiniz.

Limon suyu ne işe yarar?

  • Limon, doğal antiseptiktir.
  • Limon suyunun kurutucu özelliği ile sivilcelerin oluşumunu azaltır ve kısa sürede iyileşmesini sağlar.
  • İçeriğindeki C vitamini ve sitrik asit hücre yenilenmesini destekler, cildi parlatır ve yumuşatır, onarır ve genç bir görünüm verir.
  • Cildin fazla yağ salgılamasını önler.
  • Siyah noktaların azalmasını sağlar.
  • Sivilce izleri, güneş lekeleri ve yara izlerinin görünümünü hafifletir.

Limon Maskesi Nasıl Yapılır?

Gece yatmadan önce yarım limon suyunu bir kabın içerisine sıkın ve pamuk yardımıyla göz ve dudak çevresi dışında önceden temizlediğiniz tüm yüzünüze sürün. Çok bastırmadan sürmeye ve sivilceleri patlatmamaya dikkat edin. Yastık kılıfınızı her gün değiştirin ve önceden ütüleyin. Biraz kaşıntı ve yanma hissi olması normaldir. Bu şekilde sabaha kadar uyuyun ve sabah yüzünüzü ılık su ile nazikçe yıkayın. Ve yüzünüzü temiz havlu ile kurulayın. Bu uygulamayı cilt durumunuza göre haftada 2-3 defa yapabilirsiniz. Her uygulamada taze yarım limonu sıkmalı ve uygulamalısınız. Yüzünde kızarıklık ve hassasiyet olursa haftada bir uygulayın.

Limon maskesini kimler kullanabilir?

Aşırı hassas ve kuru ciltler limon maskesini kullanmamalıdırlar. Sivilceye meyilli, karma, yağlı ciltler bu maskeyi kullanabilirler.

DİKKAT! Uygulama sırasında anormal yanma ve kızarıklık olursa yüzünüzü hemen yıkamalı ve limon maskesi kullanmamalısınız.

Güzelleşmek üzere...

YORUMLAR