x

Sivilceler İçin Karbonat Maskesi - Doğal Sivilce Maskesi

323,477

GÖRÜNTÜLEME

Sivilcelerin en önemli nedenlerinden bir tanesi şüphesiz gözeneklerin tıkanması sonucu oluşan siyah noktalar! Sivilcelerinizin nedeni siyah noktalarsa karbonat maskesi etkili olacaktır.

Karbonat maskesi faydaları;

  • Üst deri tabakasının soyulmasını sağladığı için gözenekleri tıkayan maddeleri deriden uzaklaştırır. Dolayısıyla siyah noktaları giderir.
  • Peeling etkisiyle ölü hücreleri temizler, cildi canlandırır ve cilt lekelerini azaltır.
  • Siyah noktalar nedeniyle oluşan sivilceleri azaltır.
  • Sivilce kızarıklıkları ve şişliklerini azaltır.

Karbonat maskesi için gerekli malzemeler;

  1. 4 çay kaşığı karbonat,
  2. Karbonat miktarının yarısı kadar su.

Karbonatı kabınıza alın ve krem kıvamını alacak şekilde yeteri kadar su ekleyin. Eğer fazla katı ya da sıvı olursa karbonat ya da su ekleyerek kıvamını ayarlayabilirsiniz.

Yüzünüzü temizleyin ve karışımı sadece ama sadece sivilceli bölgelere uygulayabilirsiniz. Karışımı sürerken cildinizi aşındırmamak için kesinlikle ovalamadan yavaş yavaş parmaklarınız yardımıyla ya da yumuşak maske fırçanızla sürmelisiniz. Bu şekilde 5-10 dakika bekleyin ve bu maskeyi en fazla haftada bir uygulayın.

Son olarak yüzünüzü ılık su ile yıkayıp ardından soğuk su ile şoklayın. Soğuk su gözenekleri sıkılaştırır ve diri bir görünüm verir. Cildin ph dengesini normale döndürmek içinse cildinizi tonikleyin ve ardından nemlendirin.

Hassas ve kuru ciltler bu maskeyi uygulamamalıdırlar. Bu maskeyi uygulamadan önce yüzünüzün küçük bir bölümüne uygulayarak alerji testi yapmalısınız.

Bu maskenin fazla uygulanması cildin PH dengesini bozabilir. Karbonatın PH değeri 9’dur, cildimizin ise 4,5-5 arasındadır. Fazla ya da hatalı uygulanması cildin PH değerini bozar, cildi kurutarak sivilcelere neden olan bakterileri çoğaltır, cildin aşırı yağ salgılamasına neden olabilir.

Bu nedenle maskeyi çok hassas bir şekilde sadece sorunlu bölgeye uygulayın! Diğer sağlıklı teninize uygulamayın. Uygulama sırasında anormal bir yanma hissi olursa cildinizi hemen yıkayın ve karbonatlı maskeler kullanmayın.

Güzelleşmek üzere...

YORUMLAR