x

Benim saçlarım hem çok yağlı, hem de çok kepekli bunun için ne yapmalıyım?

+1 oy
28 Ekim 2015 zyper41 (130 puan) sordu
29 Ekim 2015 nesekocinbiga düzenledi
Saçlarımın derileri soyuluyo ve yıkayınca birazcık yağlılığı gidiyo ertesi gün gene aynı oluyo.

1 cevap

0 oy
29 Ekim 2015 nesekocinbiga (7,530 puan) cevapladı
29 Ekim 2015 nesekocinbiga düzenledi
Merhabalar!

Kepeklenme pul pul soyulma şeklindeyse, yağlılık varsa, kulak arkasında, kaşlarda ve burun üzerinde kızarıklıklar ve kaşıntı vb. oluyorsa eğer seboreik dermatit vb. gibi hastalıklar yönünden dermatoji doktoruna mutlaka muayene olmalısınız.

Seboreik dermatit de doktorlar genelde Vichy Dercos öneriyorlar, tamamen tedavi etmese de diğer piyasa ürünlerine göre son derece etkili. (Bizzat eşimden biliyorum.)

Diğer yandan kepekli ve yağlı saçlara en etkili ve en ekonomik şampuan Head & Shoulders. Yağlı ve kepekli saçlar için olanını marketlerde bulabilirsiniz. Head & Shoulders Intensive Treatment'i araştırın isterseniz, eczanelerde satılıyor ve memnun kalan çok kişi var.

Kepekli ve yağlı saç, saç dökülmesinin başlıca nedenlerindendir. Haftada bir detoks şampuanı kullanarak saç derinizi kaplayan ölü deri ve yağı uzaklaştırabilirsiniz. Sadece saç diplerine uygulayın, saç uçlarını kurutur.

Ayrıca çok klişe olacak ama bol bol su içmeyi ihmal etmeyin, vücudunuzdaki yağ dengeniz için çok önemli olduğunu unutmayın. :)

Güzelleşmek üzere!
Hoş geldiniz, Guzelleselim Q&A sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...