x

Saçıma şekil veremiyorum saç kırıklarım çok uzun kestirmek istemiyorum ne yapmalıyım?

+1 oy
21 Şubat 2016 begumkocacolak (130 puan) sordu
saç-şekil-no-saç-kırıkları-help me-<3

1 cevap

0 oy
22 Şubat 2016 nesekocinbiga (7,530 puan) cevapladı
Merhaba Begüm'cüm, umarım yardımcı olabilirim :)

Kırıkların uzun olması bana koparak dökülme sorunu yaşadığını düşündürdü. Saçların dipleri yağlı olsa bile (saç tipini bilmiyorum) sanıyorum ki saçların çok nemsiz kalmış ve tarak ile taradığında kopuyor ve uçlar fırçalanıyor. Fön, düzleştirici, maşa vb. çok mu yapıyorsun? Yapıyorsan eğer haftada en fazla bir defa yap, saçına ısısız şekil verirsen çok daha güzel olur.

Saçına nem ve esneklik vermek için hindistan cevizi yağı ile haftada bir maske yapabilirsin. Bence uçların daha bakımlı ve güzel olması için saçını ilk sefer için 5-6 cm kestir(resimden gördüğüm kadarıyla saçın oldukça uzun :) ) daha sonrada 2 ayda bir 2-3 cm. kestirmeye devam et. Bu şekilde hem çok hızlı uzar, hem de çok daha bakımlı olur.

Saçların çok işlem gördüyse eğer keratin bakımı yaptırabilirsin, keratin saçtaki zarar görmüş tabakanın içini doldurup onarıyor. Yanmış ve aşırı yıpranmış saçlar için ideal, yoksa saçı ağırlaştırıyor.

*Bu arada boyun en az 1.65 ve üzeri olmalı çok uzun saç kullanacaksan, bende çok seviyorum uzun saçı ama biliyorsun çok uzun değilsek eğer boyumuzu daha da kısa gösteriyor uzun saç. Biraz kısaltacağım bende :)

Güzelleşmek üzere!

Neşe

<3
Hoş geldiniz, Guzelleselim Q&A sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...