x

Esmerlerde gözaltı kahverengi/mor durumunu hangi correctorla kapatabiliriz?

0 oy
28 Şubat 2016 GulizG (120 puan) sordu
neşe abla merhaba, ben esmer tenliyim bu yüzden beyaz tenlilerde gözalttarı direk morluğunu belli etse de ben de sanırım ten rengimden dolayı kahverengi/gri/mor arası duruyo iç kısımlarında da kızarıklık var. Çoğu youtuber beyaz tenli oldukları için  direk somon bi corrector uygulayabiliyorlar sanırım senin de gözaltların çok sorunlu değil o yüzden kapatıcı yetiyo ama bana yetmiyo malesef kahverengiliğini alıp griye dönüştürüyo malesef sence hangi renk correctorı kullanmalıyım bazı yerlerde esmerler için lila kullanılabilir yazıyodu kızarıklık ve kahverengilik var diye de yeşil kullanmayı düşündüm ve somon/turuncu correctorlar bende de işe yarar mı kararsızım ama tam olarak sence hangisi doğru olur cevap verirsen çok mutlu olurum seni çok seviyorum ❤️

1 cevap

0 oy
2 Mart 2016 nesekocinbiga (7,530 puan) cevapladı

Canım merhaba!

Youtube'da yorumunu görünce hemen kontrol ettim ve hemen cevaplıyorum.

Daha önceki yazılardan bir alıntı yapıyorum sana. Avon'dan Flormar'a çok fazla seçenek var morluk, kızarıklık vb. kamuflajı ile ilgili. Morlukları turuncu/kırmızı gizleyebiliyor canım. Turuncu correcter ı göz altına uyguladıktan sonra kapatıcını sürersen kolayca morluklarını gizlemiş olacaksın. ;)

Yüzdeki renk eşitsizlikleri nasıl düzenlenir?

  • Yüzünüzdeki görünür kılcal damarları, kırmızı sivilceleri ve göz çevresindeki kızarıklıkları yeşil bir düzelticiyle kapatabilirsiniz.
  • Gözaltında oluşan koyu renk mora yakınsa sarı tonundaki düzelticiyi, maviyse şeftali tondaki düzelticiyi kullanın.
  • Leylak, lila ya da mor tonları cansız, solgun, sarımsı bölgelerde etki göstererek cilt tonunu düzenler ve sağlıklı bir parlaklık kazandırır.
  • Size uygun renk düzelticiyi sürdükten sonra üzerine mutlaka fondöteninizle aynı renkte bir kapatıcı uygulayın. Bunu yapmazsanız cildinizde mor ya da yeşil noktalarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Göz altına süreceğiniz şeftali tonda ürünü sadece koyu renk olan bölgeye uygulayın. Göz altının tamamına sürmenize gerek yok. Bu bölge çoğumuzda, göz pınarıyla burun kemiği arasından başlayarak aşağı doğru kavisle inen bir çizgi halindedir.
  • Renkli kapatıcıları cildinize kapatıcı fırçasıyla uygulayabilirsiniz. Fırçaya çok az miktarda alarak problemli bölgeye minik tampon hareketlerle dokundurun.

Güzelleşmek üzere!

Neşe

Hoş geldiniz, Guzelleselim Q&A sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...