x

Nemlendirici kullanımı!

0 oy
6 Mart 2016 esilasaram455 (170 puan) sordu
Neşe abla benim sivilceli bir cildim var. 2senedir  yüzüme denemediğim  kalmadı. yüzümü mahvettim. her önüme geleni sürdüm maalesef. En son bir hafta önce karar verip cildiyeciye gittim. Bana ilaç vs. verdi. Sivilcelerimin durumu biraz iyi oldu ama tamamen geçmedi ki daha bir hafta oldu zaten. O yönden sorunum yok. Ancak yüzüm aşırı kurudu. Çok kötü. Neredeyse her bakım videosunda yüzümüzü nemlendirmemizi bağıra bağıra söylüyorlar evet. ancak bundan 1 sene önce bir tane yüz nemlendiricisi aldım. (yağlı ciltler için yazanı aldım içerisinde yağ olmasın diye) Neyse 3-4 gün kullandım.  cilt tipim karmaydı yani sadece yanaklarımın orta yerinde çenemde ve alnımda vardı. yanaklarımın alt kısmında yoktu. ki nemlendirici kullanınca orada da çıkmaya başladı.çok korktum hemen bıraktım bidaha sürmedim. Nemlendiriciler yüzümde sivilce çıkartıyor evet ama bu sefer kullanmasamda yüzüm çok kuruyor. SONUÇ OLARAK;

1) Nemlendiricinin sivilce yapması normal mi

2) Sence nemlendirici kullanmalı mıyım

3) Bana sivilce çıkarmayan bir nemlendirici önerirmisin. (karma ve sivilceli ciltler için)

TEŞEKKÜRLER!

1 cevap

0 oy
18 Mart 2016 nesekocinbigabayraktar (7,530 puan) cevapladı

Canım merhabalar,

Çok üzüldüm çabalarının boşa gitmesine, bir faydası olmamasına. Biz güzellik için onlarca ürün kullanıyoruz ama unuttuğumuz nokta şu ki; hiç bir ürün mucize yaratmıyor! Ayılıp bayılıp biri övdüğünde de hopp hemen o ürünü alıp kullanmaya başlıyoruz. Herkes aynı ilacı kullanmayacağı gibi, her ürünü de kullanamaz.

Sorularını sırayla yanıtlayayım;

1) Nemlendirici sivilce yapmaz, yanlış seçilen cilt tipine uygun olmayan nemlendiriciler sivilce yapar. Cildin çok kuru diye çok yağlı, çok ağır merhem gibi nemlendiricileri kullandıysan eğer sivilcelere altyapı oluşturdun demektir. Bazı markaların ürünleri de alerji yapabilir.

2) Nemlendirici kullanmalısın çünkü cildindeki kuruluk devam ettiği sürece cilt daha çok yağ salgılayacak, kapalı gözeneklerde de yağ dışarı atılamayacak ve milia(beyaz nokta) oluşacak ve sonrada sivilceye dönecektir.

3) Bunun garantisini veren bir ürün öneremem canım ama bende akneye meyilli bir cilde sahip olduğumdan gözüm kapalı Bepanthen Plus krem kullanıyorum. Bugün sanırım 3. önerdiğim kişisin. Sivilce yaralarını, izlerini iyileştiriyor ve cilde nem veriyor. Bir mercimek büyüklüğünde uygulamalısın.

Bu arada geçmeyen sivilceler için mutlaka hormon testi yaptırmadıysan yaptır canım. Belki hormonel bir sorundur.

Güzelleşmek üzere!

Neşe

Hoş geldiniz, Guzelleselim Q&A sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...