x

Alerjik bir cildim var, ne yapmalıyım?

+1 oy
13 Mart 2016 eceylmz (330 puan) sordu
Neşe abla lütfen artik sorulara baak. Yuzum cok hassas ve kötü hissettiriyo küçük sivilcele cikiyo ve iz kalıyo buda benim moralimi bozuyo . Sivilce ilaclari kullaniyorum yuzum kuruyo . Nemlendiriciler fayda etmiyo . Yuzume turuyorum kizariyo o kadar hassas artik sıkıldım bu problemimden . Alerji bi yapım var ondan oluyomuş . Yaa dudağımım yanı bir aydır kuru birazcik kabardi ne yaptiysam geciremedim . Hicbir doktora guvenmiyorum daha neşe abla tek sana güveniyorum lütfen yardım eet . Sinir oluyorum kafaya taktım yaa 17 yaşımdayım bu arada

1 cevap

0 oy
18 Mart 2016 nesekocinbiga (7,530 puan) cevapladı
Ece'cim merhabalar!

Bana bu kadar güvendiğin için ne kadar gururlandım bilemezsin! Öncelikle çok teşekkür ederim..

Daha önce sivilce tedavisi konusunda sorulan sorularda gördüysen eğer çok hassas bir konu olduğundan önerilerim sınırlılığından bahsetmiştim. Sivilceler uzman doktor tarafından tedavi edilmeli mutlaka. Sivilce ilaçları kullandığın için zaten bir doktora muayene olduğunu farzediyorum.

Şimdi benim sana nemlendirici olarak önerim benim senelerdir vazgeçemediğim Bepanthen Plus krem olacak. Şimdiye kadar tüm önerdiğim kişiler çok memnun kaldığı için önerebiliyorum sana. Hem nemlendiriyor, hem de yüzdeki yaraları onarıp lekelere çok iyi geliyor. Eczaneye gittiğinde Bepanthol cilt bakım kremi önerebilirler ki bunu hep yapıyorlar, onu almayacaksın Bepanthen Plus alacaksın. :) Küçük sivilceleri kurutuyor ve hızlıca iyileştiriyor da. Yüzde kıllanma yapabileceği yazmış birkaç yerde ama bende yapmadı. Bir mercimek tanesi kadar tüm yüzüne süreceksin bu arada.

Yüzünü sabah akşam temizleyici ile yıka, gerçek gül suyu ile tonikle ve Bepanthen Plus sür. Birkaç hafta sonra da tam olarak bu soru sayfasına deneyimini yaz. Bakalım iyi gelecek mi? Gerçekten bende merakla bekleyeceğim.

Öpüyorum seni canım!

Güzelleşmek üzere

Neşe
Hoş geldiniz, Guzelleselim Q&A sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...