x

Yanmış saça ne yapmalıyım

+1 oy
15 Mart 2016 Aybukeunlu1 (130 puan) sordu
Saçlarım açıcıyla yandı kestirmeme rağmen çok kötü duruyor düzleştirici kullanmak zorunda kalıyorum saçım koparak dökülüyor yanan saçlarıma ne yapmalıyım

1 cevap

0 oy
18 Mart 2016 nesekocinbigabayraktar (7,530 puan) cevapladı

Merhaba Aybuke'cim,

Çok geçmiş olsun bu durum her bayanın başına gelebiliyor. Sana aşağıda birkaç önerim olacak, umarım yardımcı olabilirim.

  1. Saçına düzleştirici yaptığın sürece koparak dökülmelerin olacak. Düz saç istiyorsan keratin bakımı yaptırabilirsin, brezilya fönü diye de geçiyor. Saçını hem besliyor, hem de düzleştiriyor. Hergün ısı uygulamamış olursun böylece.
  2. Saçına nem vermek için her hafta hindistan cevizi yağı maskesi yap. Saç dipleri haricinde saçının tamamına sür, 1-2 saat bekle ve sonra yıka.
  3. Tatlı badem yağı, E vitamini, bepanthane, bemiks birer ampul kır ve saç dipleri başta olmak üzere tüm saçına uygula. Saçı hem hızlı uzatıyor, hemde onarıyor.
  4. Saçın şuan kuru olduğundan argan yağlı şampuanlar tercih edebilirsin.
  5. Yanmış saç uçlarındaki kabarıklığı gidermek için taramadan önce birkaç damla argan yağı sürebilirsin.
  6. Saç uçlarını her 2 ayda bir 2 cm kestir ve saçlar hızlı uzayıp yenilenebilsin.
  7. Saçların açık renk ise saçlarını eski koyu haline boyarsan çok daha sağlıklı görünecektir. İşlemle yapılan açık renk saçlar her zaman saçı çok yıpranmış gösterir. Saçıma ombre yaptırdığım dönemden biliyorum, çok yıpranmış duruyordu. Doğal siyah rengine boyadım şimdi çook canlı gözüküyor. Tecrübe ile sabit yani. :) 

Benim önerilerim bu kadar canım, umarım saçların eski halini alır.

 

Güzelleşmek üzere!

Neşe

Hoş geldiniz, Guzelleselim Q&A sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...