x

CC krem kullanımı, yüzdeki benler ve boy uzaması!

+1 oy
8 Haziran 2016 melike2016 (200 puan) sordu
8 Haziran 2016 melike2016 düzenledi
Öncelikle merhaba Neşe abla. Seni çok seviyorum. Videolarını beğenerek izliyorum. Şimdi sana üç sorum olacak.

1) 15 yaşındayım ve cc krem kullanıyorum cildim hassas ve kuru bi zararı olur mu ?

2) Yuzumde küçük küçük benler var sanırım ben büyüdükçe onlar da büyüyor. Bunun yanında burnumdan elmacık kemiklerime kadar çil var. Bunlarin önüne nasıl geçebilirim ?

3) Boyumu nasıl daha hızlı uzatabilirim ?

Cevapların için teşekkürler. Seni seviyorum Nese abla :)

1 cevap

+1 oy
9 Haziran 2016 nesekocinbiga (7,530 puan) cevapladı
Canım merhabalar!

Çok çoook teşekkür ederim öncelikle! Teker teker sorularını yanıtlamaya çalışacağım, umarım faydalı olabilirim.

1) Hassas bir cilde sahip isen kullanacağınız yüz makyajı ürünlerini özellikle çok dikkatli ve araştırarak seçmelisin. Mutlaka hassas ciltlere özel olmalı. Kullandığın markayı bilmiyorum, uygundur değildir diyemem ama ben senin yerinde olsam CC krem dahi kullanmazdım yüzümde. Sadece özel günlerde yüz makyajı ürünlerini kullanırdım. BB ve CC kremler çok masum gelse de onlarda gözenekleri tıkıyor maalesef. Sadece bir nemlendirici yeter güzel yüzüne. <3

2) Benler yaşla birlikte büyüyebilir, şuan gelişim çağındasın. Ama anormal bir çoğalma, büyüme, şekil değişikliği varsa mutlaka doktora görünmelisin. Ailede genetik bir durum ise (benim kardeşimde benlidir, anneden geçti o da çok yakınır) yapılacak çok bir şey olmuyor. İleride lazer ile alınıyor kolaylıkla. Çillerin artmaması için güneşten korunmak gerekli. Güneş daha da arttıracaktır. Mutlaka güneş kremi kullanmalısın. Çilleri geçirecek lazer dışında etkili bir yöntem bilmiyorum şimdilik. Oda 18 yaşını geçince değerlendireceğin bir konu zaten.

Bu arada çiller çok güzel değil mi? İnsan hep olmayanı istiyor. <3

3) Bol uyku, sağlıklı beslenme ve spor. Bol zıplamalı sporlar yapmalısın, ip atlayabilirsin mesela. Açıkçası klasiktir ama aileden gelen genetik her şeyden önemli oluyor bu konuda. Şans!

Bende sizi seviyorum! Öpüldün..

Neşe
Hoş geldiniz, Guzelleselim Q&A sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...