x

Göz çevremde beyaz yağ bezeleri var, ne yapabilirim?

+1 oy
9 Kasım 2015 Yesim (170 puan) sordu
11 Kasım 2015 nesekocinbiga düzenledi
Merhaba.Ben Aydan.Bakude yasiyorum.Seninle cokk iyi arkadas olucagimizi dusunuyorum.Benim sana sorum benim yuzumde gozumun altinda beyaz sivilcede denilmez yani nasil soylenir bilemiyorum.noktalardan hmm yani nasilyolu var onlari yok etme/Bide alnimda kucuk sivilceler var bununkarsisi ne?                         Seninle cook iyi arkadas oluruz insalllahh.Senin hayranin yok senin arkadasin olarak seni cok sevdigim soylemek istiyorum .Yesim benim 2 ci ismin diyelimki..............................Sagoll!

2 Cevap

0 oy
9 Kasım 2015 Yesim (170 puan) cevapladı
bide @doctor_rahimli instagramda yazasiniz directe
0 oy
11 Kasım 2015 nesekocinbiga (7,530 puan) cevapladı

Merhabalar!

Çok teşekkürler ilgin için, Bakü'ye İzmir'den selamlar!

Göz çevresinde yaşadığın sorun Milia denilen yağ bezecikleri olabilir. Genelde çok yağlı ürün kullanmaktan dolayı oluşuyor. İnternetten aratıp fotoğraflarına bir bakın.

Eğer ki Milia (keratin kisti) ise tedavisi genelde enjektör ucu ya da cerrahi bıçak ile kistin çıkarılmasıdır. Diğer yandan lazer ile tedavisi de mevcuttur.

Sivilceler ile ilgili lütfen dermatologa muayene olmalısın, hassas bir konu olduğundan yanlış yönlendirmek istemem. Cilt tipine uygun doğru ürünler kullanmaya, makyajını doğru bir şekilde çıkarmaya, düzenli peeling yapmaya özen göster ve bol bol su iç. Klişe olacak ama bu konuda doktorun yönlendirmesi en sağlıklısı.

Çok geçmiş olsun!

Güzelleşmek üzere...

Hoş geldiniz, Guzelleselim Q&A sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...