x

Sivilcelerimden en kısa zamanda nasıl kurtulurum?

+1 oy
21 Kasım 2015 herseyguzellikicin (150 puan) sordu
24 Kasım 2015 nesekocinbiga düzenledi
Daha onceden tedavi gordum fakat yarim biraktim gectigi icin simdi tekrar cikmaya basladi. Okul donemindeyim en kisa zamnda nasil kurtulurum?

1 cevap

0 oy
24 Kasım 2015 nesekocinbiga (7,530 puan) cevapladı

Merhabalar!

Çok geçmiş olsun öncelikle. Sivilce tedavisi sonrası tekrarlamışsa o tedavinin tamamlanmadığını gösterir. Doktorunuza tekrardan muayene olup devam etmeniz gerekebilir. Bu arada sivilcelerle ilgili çok dikkatli öneride bulunuyorum, hatta hassas bir konu olduğundan fazla öneride bulunmak istemiyorum.

Daha önce tedavi olduysanız bakımı ile ilgili bilgi sahibi olduğunuzu umuyorum. Makyajınızı özenle temizleyin, aktif sivilcelerin olduğu dönemde yüz makyajına ara verin. Yüzünüzü temizledikten sonra, tonikleyin ve nemlendirin.

Çok hassas ve kuru bir cildiniz yoksa eğer en etkili olduğunu düşündüğüm maske ise sülfür maskesi. DDF'in sülfür maskesini tek tük çıkan sivilcelerimin üstüne uyguladığımda yarattığı iyileşmeden çok çok memnunum. Başka markalarında sülfür maskeleri var, araştırın isterseniz. Diğer yandan aspirin maskesini de sadece sivilce üzerine uygulayabilirsiniz, dağılımını önlüyor, kızarıklıklarını hafifletiyor ve tedavi ediyor. Video linki: Aspirin maskesi

Güzelleşmek üzere!

Hoş geldiniz, Guzelleselim Q&A sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...