x

Saç dökülmesi için ne yapabilirim?

+1 oy
27 Ekim 2015 yasmin (190 puan) sordu
Son zamanlarda saçlarım çok dökülmeye başladı. Bu konuda öneriniz var mı? :(

1 cevap

0 oy
27 Ekim 2015 nesekocinbigabayraktar (7,530 puan) cevapladı

Merhabalar,

Öncelikle çok geçmiş olsun. Mevsim geçişlerinde saçlar dökülebiliyor, uzun süren bir saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız lütfen doktorunuza danışın ve gerekli kan tahlillerinizi yaptırın. Ben sadece bu konuda nacizane önerilerde bulunacağım.

1- Kullandığınız ürünlerin de saç dökülmesine sebep olacağını unutmayın. Şampuanlar ve özellikler saç kremleri saç dökebilir. Bir süre saç kremi kullanmamayı deneyin. 

2-Isı uygulamasından kaçının. Koparak dökülmelere sebep olurlar.

3- Bol B vitamininden zengin beslenin. Yapılan yanlış diyetler de saç dökülmesine neden olur, sebebi vücut stoklarının tükenmesi sonucu yaşanan vitamin ve protein eksikliğidir. Düzenli beslenmeye özen gösterin. 

4- Saç dökülmesinin nedenini bilmek ve ona uygun hareket etmek gerekir. Bu nedenle vücudunuzu dinlemenizi öneririm. Doktorunuzun isteyeceği kan tahlillerinin sonucunda anemi vb. bir durum olup olmadığı değerlendirilmeli. Diğer yandan kepek probleminin de saç dökülmesinin başlıca nedenlerinden olduğu unutulmamalı, bu durum hep gözden kaçıyor. :)

5- Son olarak saç dökülmesi sorunu olsun ya da olmasın kendim de çok severek kullandığım aşağıdaki linkteki maskeyi uygulayabilirsiniz. Ayrıntıları ilgili blog yazısında bulacaksınız. Bakınız: http://www.guzelleselim.com/blog/sac-dokulmesine-bepanthen-evigen-bemiks.html

Umarım faydalı olabilmişimdir, çok geçmiş olsun.

Güzelleşmek üzere...

Neşe

Hoş geldiniz, Guzelleselim Q&A sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...