x

Yanaklarımdaki kızarıklıklar ve sivilcelerim için ne yapabilirim?

0 oy
17 Ocak 2016 jakeeee03 (120 puan) sordu
19 Ocak 2016 nesekocinbiga düzenledi
Merhaba :) Benim cildimde bir kaç problemim var. Yüzüm utandığımda, güldüğümde, gün içerisinde vs çok kızarıyor özellikle göz altlarımın altında, burnumun yanlarında olan kısım sürekli kızarık, pembe alt tonlu bir cildim var zaten. Bu neden oluyor bilmiyorum, buna bir  fikriniz var mı acaba?

Bir de o bahsettiğim bölgelerde olan minicik gözeneklerim var büyümeden nasıl kurtulabilirim? Yanlış bir ürün kullanmak istemiyorum, çevremde de sorabileceğim herhangi birisi yok yardımcı olabilir misiniz?
T bölgem yağlı olduğundan çenemde ve alnımda gitmek bilmeyen küçük sivilcelerim beni çok rahatsız ediyor. Clindoxy kullandım doktor verdiği için fakat yararı olmadı. Bebek gibi bir cildim olsun istiyorum :( Orta fiyatlı ürünler alabilirim önerirseniz eğer. Çok soru sordum bu yüzden özür dilerim ve şimdiden teşekkür ederim :)

1 cevap

0 oy
19 Ocak 2016 nesekocinbiga (7,530 puan) cevapladı
Merhabalar!

Yanaklardaki kızarıklıklar için sarı alt tonlu makyaj ürünleri tercih edebilir veya özel üretilen corrector lardan yeşil olanını kullanabilirsin. Yeşil renk kızarıklıkları giderecektir.

Diğer yandan gözeneklerini sıkılaştırmak için; bir buz kalıbına soda koyup dondurup bir parçasını tüm yüzüne uygulayabilirsin. Soğuk gözenekleri sıkılaştıracak ve daha da genişlemesini engelleyecektir.

Karma ciltlere özel, yağsız ürünler kullanmalısın. Alkol, salisilik asit, mentol içeren ürünler sivilcelerine iyi gelebilir. Neutrogena Siyah Nokta Temizleyici Tonik bunlardan bir tanesi. Yüz yıkama jeli ile yıkadıktan sonra tonikle ve yağsız bir nemlendirici ile nemlendir canım.

Güzelleşemek üzere!
Neşe
Hoş geldiniz, Guzelleselim Q&A sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...