x

Ters Üçgen Yüzlerde Kontürleme Nasıl Yapılır?

18,313

GÖRÜNTÜLEME

Yüz kontürlemeye başlamadan önce doğru yüz şeklinin bilinmesi gerekir; bilmiyorsanız eğer öğrenmek için yüz şekli nasıl belirlenir videomuzu izleyin.

Yüz şeklinizi belirlediniz ve yüz şeklinizin ters üçgen şeklinde olduğu ortaya çıktı. Ters üçgen yüzde yüzün alt bölümü üst bölüme göre daha geniştir. Kontürlemenin de yüzün alt kısmını daraltılması amacıyla planlanması gerekir. Bunun için elmacık kemiklerinin altından başlanarak çene çıkıntısına kadar gölgelendirme yapılır ve geniş olan alt kısım geri plana itilir.

Gölgelendirme için ten renginizden iki ton koyu kapatıcı, mat bronzer, pudra, fondöten veya göz farı kullanabilirsiniz. Toz ürünler kullanıyorsanız eğer kesik uçlu ya da normal pudra fırçası kullanabilirsiniz. Kremsi ürünler kullanıyorsanız eğer ürünleri fırça ya da parmaklarınızla uygulayıp sünger yardımıyla dağıtmalısınız. Fırça yardımıyla dağıtırsanız tüm renkler birbirine girebilir. Süngerle ufak dokunuşlarla dağıtıp küçük alanlarda gezdirin.

Aydınlatıcıyı da çeneye, alına ve göz altına sürerek o kısımları vurgulayın. Aydınlatmak için ten renginizden iki ton açık pudra, göz farı, aydınlatıcı ya da fondöten kullanabilirsiniz.

Yüz kontürlemede kullanılan ürünler ve özellikleri, fırçalar ya da süngerler gibi bilinmesi gerekenler her şey için ilgili videomuzu tıklayarak izleyebilirsiniz. Diğer yüz şekilleri için hazırladığımız diğer videolarımıza göz atabilirsiniz.

Güzelleşmek üzere...

GÜZELLEŞELİM ANDROİD UYGULAMASINI İNDİRİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cnt.guzelleselim

 

YORUMLAR