x

Uzun Yüzlerde Kontürleme Nasıl Yapılır?

24,504

GÖRÜNTÜLEME

GÜZELLEŞELİM ANDROİD UYGULAMASINI İNDİRİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cnt.guzelleselim

Yüz kontürlemeye başlamadan önce doğru yüz şeklinin bilinmesi gerekir; bilmiyorsanız eğer öğrenmek için yüz şekli nasıl belirlenir videomuzu izleyin.

Yüz şeklinizi belirlediniz ve yüz şeklinizin uzun olduğu ortaya çıktı. Bunun için yüzünüzü olduğundan daha kısa göstermek için alnınız uzunsa alnınızı kısalmak için alnın saçlara yakın kısımlarını ve çeneniz uzunsa çenenizden de yüzü kısaltmak için çene ucunu gölgelendirmelisiniz. Gölgelendirme için ten renginizden iki ton koyu kapatıcı, mat bronzer, pudra, fondöten veya göz farı kullanabilirsiniz. Toz ürünler kullanıyorsanız eğer kesik uçlu ya da normal pudra fırçası kullanabilirsiniz. Kremsi ürünler kullanıyorsanız eğer ürünleri fırça ya da parmaklarınızla uygulayıp sünger yardımıyla dağıtmalısınız. Fırça yardımıyla dağıtırsanız tüm renkler birbirine girebilir. Süngerle ufak dokunuşlarla dağıtıp küçük alanlarda gezdirin. Gölgelendirme işleminden sonra yüzü biraz daha kısaltmak içinse yüzün ortasına doğru elmacık kemiklerinin üzerlerine allığı uygulamalısınız.

Yüz kontürlemede kullanılan ürünler ve özellikleri, fırçalar ya da süngerler gibi bilinmesi gerekenler her şey için ilgili videomuzu tıklayarak izleyebilirsiniz. Diğer yüz şekilleri için hazırladığımız diğer videolarımıza göz atabilirsiniz.

Güzelleşmek üzere...

 

YORUMLAR