x

Vücut Bakımı Önerileri - Kış İçin

126,857

GÖRÜNTÜLEME

Evde Pratik Vücut Bakımı

Havaların soğumasıyla birlikte vücut bakımında dikkat ettiğim noktaları anlatacağım bugün. Özellikle dudaklar, eller ve bacaklar kışın en çok kuruyan noktalar oluyor. Bunun için size birkaç öneride bulunacağım, hemen başlıyorum!

1- Yoğun nemlendirici kremler! 

İlk adım tabii ki de mevsime göre kullandığımız ürünleri güncellemek olacak. Soğuktan dolayı tenimiz daha çok kuruduğu için cilt yapınıza göre yoğun nem veren vücut nemlendiricilerini seçebilirsiniz.

2- Ölü hücrelerden arının!

Yoğun nem veren ürünleri sürmeden önce ölü hücrelerden arınmak ürünün daha etkili bir şekilde emilmesini sağlar. Bunun için haftada bir düzenli kese ya da vücut peelingi yapabilirsiniz. Peeling: Bunun için iki yemek kaşığı türk kahvenin içine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edin ve vücudunuza masaj yaparak uygulayın. Kese: Haftada bir defa kese uyguladıktan sonra shea butter ya da vücut yağı gibi ürünlerle yoğun neme ihtiyaç duyan bacak gibi kısımları nemlendirebilirsiniz. 

3- Hassas tüy temizliği: Tüy temizliğinde tercih edilen yöntemler ne olursa olsun dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tenimizi hassaslaştırmaması ve kurutmaması olacak bu soğuk havalarda.

Özellikle çok pratik bir yöntem olan tıraş bıçağı tercih ediyorsanız benim gibi, kadınlar için üretilen tıraş bıçaklarını tercih edebilirsiniz. tıraş bıçağının cildinizi tahriş etmemesi çok önemli. Bunun için Gillette Venus’ün hassas başlıklı tıraş bıçaklarını çok beğeniyorum, denemediyseniz eğer şans verebilirsiniz.

Benim favorim Venus Breeze! Çünkü ıslatınca kendiliğinden köpürüyor ve tıraş jeline ihtiyaç bırakmıyor. 3 bıçaktan oluşuyor. Tasarımı da tamamen kadınlara özel ve çok şirin.  Özellikle kışın bacaklarınızdaki kuruluktan yakınıyorsanız Venus gibi hassas tıraş bıçaklarını bir deneyin derim. Diğer tıraş bıçakları gibi cildi tahriş etmediği içinde pul pul döküntü, kuruluk yapmıyor. Koltukaltı ve bikini bölgesini kolayca temizliyor. Batığa karşı meyilli bir cildiniz varsa benim gibi tıraş bıçaklarına merhaba diyorsunuz. Bu arada bilinenin aksine tıraş olmak tüylerin daha kalın, sert ve hızlı uzamasına neden olmazmış. Tüylerinin uzama şekli tamamen genetik yapına ve hormonlarına bağlı. Yalnızca tüyler yeniden uzamaya başladığında daha kalın çıkıyorlarmış gibi görünüyor.

4- Sabun kullanımı: Kışın çok sert sabunlar kullanmak elinizi kurutabilir. Normal sabunlar cilt yağını tamamen alarak cildi nemsiz ve kuru bırakır. Böyle sabunlar yerine içeriğinde nemlendirici olan sabunları tercih edebilirsiniz.

5-EL ve TIRNAK BAKIMI: Soğuk havalarda gliserin, vazelin, lanolin içeren el kremleri daha sık uygulayabilirsiniz. El bakım kremlerini sürdükten sonra 20-30 dakika streç film yada eldiveninin içinde bekletebilirsiniz, harika bir el bakımı oluyor, elleri yumuşacık yapıyor. Bu bakımı tv karşısında ya da film izlerken bile yapabilirsiniz. Bu arada sadece el kremleri, tırnakları korumak için yeterli gelmeyebiliyor. Bunun için tırnak koruyucu kremler de kullanabilirsiniz.

6- Leke bakımı için uygun zaman! 

Lekelere çözüm bulmak için en uygun zaman kış mevsimidir, güneş aktif olmadığı için. Örneğin; lazer uygulamaları, kimyasal peeling gibi bakımlara başlamak için doğru zaman. Limon! 

Leke sorunu demişken doğal yöntem ile sonlandırıyorum bu videomu. Bir kaç damla limon suyu, kahverengi lekelerden kolayca kurtulmanıza yardımcı olabilir. Ben diz ve dirseklerimde kullanıyorum bu yöntemi. Diz ve dirsekleriniz diğer kısımlara göre daha koyuysa haftada birkaç defa süreceğiniz taze limon suyu, renginin kısa sürede açılmasına yardımcı olacaktır. Aklınızda bulunsun.

Youtube kanalımı ziyaret etmek için tıklayın!

Güzelleşmek üzere!

YORUMLAR