x

Yapıştırmalı Bigudiler Nasıl Kullanılır?

88,381

GÖRÜNTÜLEME

Bigudi ile dalgalandırdığınız saçları farklı topuz ve saç modellerinde kullanabilirsiniz. Ve aynı zamanda bigudi ısı uygulanmadığı takdirde saça şekil vermenin en sağlıklı yöntemlerinden bir tanesi.

Öncelikle saçınızı tarayın ve bigudiden taşmayacak kalınlıkta kenarlardan yarım santim kalacak şekilde bir tutam saç alıp saç köpüğü sürüyoruz. Biraz bekleyip hafif nemliyken saçın ucundan başlayarak dibine doğru düzgünce sarıyoruz, bu sırada saçın bigudinin kırçılları arasına iyice girmesi için hafifçe döndürerek saç dibine doğru ilerliyoruz. Bigudi, ortadaki yaptığımız gibi altta gelecek şekilde dolanmalıdır. Yanlardaki gibi üstte gelmemelidir, bu bir yanlış uygulamadır.

Yapıştırmalı bigudilerde saçın yanlardan dökülmesini engellemek için pens ya da paravana ile kenarlardan tutturuyoruz.Yapıştırmalı bigudi kullanımında en çok dikkat edilmesi gereken nokta saçın kırılmaması için düzgünce taranıp bigudilere sarılmasıdır. Bu işlem hem bigudi açma işlemini kolaylaştıracak hem de saça zarar vermeyecektir.

Bu şekilde sonuç olabilmek için bir iki saat kadar beklemeniz gerekli. Bu süre saç kurutma makinesi uygulanarak da kısaltılabilir. Saç köpüğü sürülmeyen saç için akşam uygulama yapılmalı ve sabaha kadar beklenilmelidir.

YORUMLAR