x

Yuvarlak Yüzlerde Kontürleme Nasıl Yapılır?

89,055

GÖRÜNTÜLEME

GÜZELLEŞELİM ANDROİD UYGULAMASINI İNDİRİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cnt.guzelleselim

Yüz kontürlemeye başlamadan önce doğru yüz şeklinin bilinmesi gerekir; bilmiyorsanız eğer öğrenmek için yüz şekli nasıl belirlenir videomuzu izleyin.

Yüz şeklinizi belirlediniz ve yüz şeklinizin yuvarlak yüz olduğu ortaya çıktı. O zaman yüz kontürlerken amaç yüzü olabildiğince daraltmaktır. Yüzü daraltmak için alının yan kısımlarından saç diplerinden başlayarak aşağıya doğru gölgelendirilmesi gerekir. Elmacık kemiklerinin altından yüz ortasına doğru bu alan genişletilir.

Gölgelendirme için ten renginizden iki ton koyu kapatıcı, mat bronzer, pudra, fondöten veya göz farı kullanabilirsiniz. Toz ürünler kullanıyorsanız eğer kesik uçlu ya da normal pudra fırçası kullanabilirsiniz. Kremsi ürünler kullanıyorsanız eğer ürünleri fırça ya da parmaklarınızla uygulayıp sünger yardımıyla dağıtmalısınız. Fırça yardımıyla dağıtırsanız tüm renkler birbirine girebilir. Süngerle ufak dokunuşlarla dağıtıp küçük alanlarda gezdirin.

Aydınlatıcıyı da elmacık kemiklerinin üzerlerine, alın ortasına ve çeneye uygulayıp o kısımları vurgulamalısınız. Aydınlatmak için ten renginizden iki ton açık pudra, göz farı, aydınlatıcı ya da fondöten kullanabilirsiniz.

Yüz kontürlemede kullanılan ürünler ve özellikleri, fırçalar ya da süngerler gibi bilinmesi gerekenler her şey için ilgili videomuzu tıklayarak izleyebilirsiniz. Diğer yüz şekilleri için hazırladığımız diğer videolarımıza göz atabilirsiniz.

Güzelleşmek üzere...

YORUMLAR