x

Yüz Makyaja Nasıl Hazırlanır?

62,379

GÖRÜNTÜLEME

Kusursuz makyaj yapmak istiyorsanız eğer makyaj yapmaya başlamadan önce mutlaka cildinizi makyaja hazırlamalısınız. Cilt tipine uygun ürünlerle yapılan bu hazırlık profesyonel makyajın temelini oluşturur. Cilde gerekli bakım yapılmadan uygulanan makyaj, ne kadar iyi ürünlerle ve iyi teknikle yapılırsa yapılsın istenen sonucu vermeyecektir. Bu nedenle cilt öncelikle temizlenmeli, nemlendirilmeli, göz kremi sürülmeli, yüz ve göz bazı sürülmelidir.

Videoda kullanılan ürünler;

Yüz temizleyicisi: Suna Dumankaya Anti-aging temizleme köpüğü

Tonik: Suna Dumankaya Anti-aging tonik

Nemlendirici: Suna Dumankaya Anti-aging gündüz kremi

Güneş kremi: Pure Beauty Super Sheer Silky Touch Spf 50 PA+++ ''Güneş Kremi''

Göz Kremi: Suna Dumankaya Anti-aging göz altı kremi

Yüz Bazı: Loreal Studio Secrets Professional Primer (Makyaj Bazı)

Lip Balm: El yapımı lip balm kullanılmıştır, videosunu izlemek için; http://www.guzelleselim.com/lip-balm-yapimi.html

Göz Makyajını Temizleme

Önceden yapılan bir göz makyajı varsa eğer göz makyaj temizleyicisiyle bir pamuk yardımıyla nazikçe temizlenmelidir. Göz çevresi çok hassastır ve kas yoğunluğu çok azdır. Bu yüzden çok hassas hareketlerle temizlenmelidir. Kendi göz makyaj temizleyicinizi yapmak için doğal göz makyaj temizleyicisi nasıl yapılır videomuzu izleyerebilirsiniz.

Temizleme

Yüzün makyaja hazırlanmasının ilk aşamasını cildin temizlenmesi oluşturur. Göz makyajı varsa göz makyaj temizleyicisi ile temizlenir. Cilt tipine uygun temizleyici ürün ile cilt temizlenir.

Tonikleme

Temizlenen cildin PH’ını dengelemek ve gözenekleri sıkılaştırmak içinse bir pamuk yardımıyla tonik uygulanır. Birkaç dakika cildin toniği çekmesi sağlanır.

Nemlendirme

Toniklemenin ardından cilt tipine uygun nemlendiriciyle gereken nemin sağlanması gerekir. Cildiniz çok yağlıyla çok  az nemlendirici uygulayabilirsiniz.

Güneş Koruyucu

Bu makyajı gündüz kullanacaksanız eğer zararlı güneş ışınlarına karşı koruma sağlayacak güneş kremi sürmeyi ihmal etmeyin. Cildiniz yağlıysa eğer nemlendirici yerine güneş kremi kullanın.

Göz Kremi

Göz çevresi hassastır ve özel bakıma ihtiyaç duyar. Bu bölgede kas yoğunluğu çok az olduğu ve derisi ince olduğu için çabuk kırışıp deforme olabilir. Göz çevresine özel üretilen kremler gözün bu hassas yapısına uygun olarak üretilirler. Kırışıklıklara, göz altı morluklarına ve şişliklerine özel kullandığınız göz çevresi kreminiz varsa eğer nazikçe kreminizi sürebilirsiniz.

Yüz Bazı

Bazlar, yüzü makyaja hazırlamak, makyajın kalıcılığını arttırmak, renklerin daha canlı durması ve pürüzsüzlük vermesi için kullanılır. Yüz için üretilen makyaj bazlarından çok az bir miktarını iyice yüzünüzde dağıtırsanız eğer yapacağınız makyajın ömrü uzayacak ve niteliği profesyonelleşecektir.

Göz Bazı

Son olarak göz için üretilen bazları göz makyajınızın kalıcılığı arttırmak için tercih edebilirsiniz. Yine nazik hareketlerle çok az bir miktar göz çevresine sürmek yeterli olacaktır.

Dudak Balmı

Dudak makyajının kusursuz olması için kuru ve çatlak dudakları nemlendirmek oldukça önemlidir. Dudak balmı sürün ve birkaç dakika sonra fazlalığını bir peçete ile alın. Dudak kalemi, ruj ya da parlatıcınız çok daha etkili olacaktır dudaklarınızda.

Unutmayın kusursuz bir makyaj için kusursuz bir cilt gerekir. Bu saydığımız basamakları uygulayın ve kusursuz makyajın temellerini atın.

Güzelleşmek üzere...

YORUMLAR