x

Yüz Şekli Nasıl Belirlenir?

301,091

GÖRÜNTÜLEME

Herkesin yüz şekli farklıdır ve buna doğru orantılı olarak yapılacak makyaj tekniği, saç kesimi ve saç modeli de farklıdır. Doğru yüz şeklinin bilinmesi ve ona uygun en başta bilinçli makyaj tekniğinin uygulanması gerekir. Yüz kontürlemenin ilk basamağını yüz şeklinin belirlenmesi oluşturur ve bu şekilde göz kamaştıran bir makyakın ilk adımı atılır.

Peki yüz şekli nasıl belirlenir? Yüz şeklini belirlemenin en iyi ve bir o kadar da basit yolu için yüzünüzü düz tutun, aydınlık bir yerde, mimik yapmadan ve yüzünüzü kasmadan düz bir fotoğrafınızı çekin.

Saçlarınızın bitiş noktalarına, şakak kısmına, çene çıkıntısına ve çene ucuna noktalar koyun ve bu noktaları birleştirin. Oluşan görüntü yüz şeklininiz için bir taslak oluşturur. Çeşitli yüz tipleri vardır; oval ki bu en idealidir, üçgen, kare, uzun, ters üçgen, yuvarlak, kalp ve elmas bunlardan bazılarıdır. Elde ettiğiniz görüntüyle bu hazır taslak resimleri karşılaştırıp hangisiyle benzerlik taşıyorsa yüz şeklinize kolayca karar verebilirsiniz.

Bu örnekte benim kare, diğer bir adıyla da köşeli yüz tipine sahip olduğum ortaya çıktı.

Sizde yüz şeklinize karar verdikten sonra yüz şekillerine göre yüz kontürleme videolarımıza göz atıp, yüzünüzü ideal yüz tipine nasıl yaklaştırabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Güzelleşmek üzere...

YORUMLAR